Nejsportovnější stroj od Volkswagenu je elektromobil a chystá se na Pikes Peak

Nejsportovnější stroj od Volkswagenu je elektromobil a chystá se na Pikes Peak
  • I.D. R Pikes Peak je nejsportovnější člen rodiny I.D.
  • Volkswagen R a Volkswagen Motorsport zintenzivňují spolupráci
  • Nejslavnější závod do vrchu odstartuje 24. června 2018 v Coloradu

Nejnovější projekt značky Volkswagen v motoristickém sportu dostal své jméno. Závodní prototyp s čistě elektrickým pohonem, s nímž se Volkswagen zúčastní 24. června 2018 závodu Pikes Peak International Hill Climb v Coloradu, nese označení I.D. R Pikes Peak.

Závodní automobil s elektrickým pohonem všech kol je nejen reprezentantem budoucí rodiny elektromobilů I.D., ale také nejsportovnějších modelů značky Volkswagen, které připravuje společnost R GmbH. Zároveň je prvním krokem směrem k intenzivnější budoucí spolupráci mezi odděleními Volkswagen R a Volkswagen Motorsport. Značka Volkswagen navíc plánuje, že bude v roce 2025 nabízet více než 20 nových elektromobilů. Se zahájením výroby prvního sériového modelu rodiny I.D. se počítá na konci roku 2019 v saském Cvikově.

Volkswagen I.D. R

Se značkou Volkswagen a rodinou I.D. chceme být lídrem v oblasti elektrické mobility,“ vysvětluje šéf vývoje Dr. Frank Welsch. „I.D. R Pikes Peak a účast v nejslavnějším závodě do vrchu na světě má v tomto ohledu nejen symbolický význam, ale je také cennou zatěžkávací zkouškou pro vývoj elektromobilu obecně.“

Jürgen Stackmann, člen představenstva zodpovědný za prodej, marketing a poprodejní služby, k tomu dodává: „Pikes Peak je bezpochyby nejlegendárnějším závodem do vrchu na světě. Pro Volkswagen to je velkolepá příležitost dodat projektem I.D. R elektrické mobilitě emocionální a sportovní náboj.“

Mezinárodní závod do vrchu na Pikes Peaku – označovaný také jako „závod do oblak“ – je organizován od roku 1916 nedaleko města Colorado Springs v pohoří Rocky Mountains. Jeho trasa má délku 19,99 kilometru od startu v nadmořské výšce 2 800 metrů do cíle na vrcholu s nadmořskou výškou 4 302 metrů. Volkswagen se naposledy zúčastnil závodu do vrchu na Pikes Peaku v roce 1987 s ohromujícím vozem Golf poháněným dvěma motory s impozantním výkonem 652 koní, do cíle však těsně nedojel.

Je nejvyšší čas pro odvetu,“ říká Sven Smeets, ředitel oddělení Volkswagen Motorsport. „I.D. R Pikes Peak pro nás představuje extrémně napínavou výzvu, protože chceme ukázat, co je v motoristickém sportu možné s elektrickým pohonem. Celý náš tým v čele s naším jezdcem Romainem Dumasem je maximálně motivován, aby stanovil nový rekordní čas pro elektricky poháněná vozidla.“ Současný rekord ve třídě elektricky poháněných prototypů má hodnotu 8 minut 57,118 sekund a jeho držitelem je od roku 2016 Novozélanďan Rhys Millen.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze