Nejoblíbenější auto roku 2022 ve Švýcarsku? Elektrická Škoda Enyaq iV

Nejoblíbenější auto roku 2022 ve Švýcarsku? Elektrická Škoda Enyaq iV
Fotografie: Škoda Auto
  • První čistě elektrické SUV značky Škoda zvítězilo mezi 55 automobilovými novinkami
  • Značka Škoda získala titul podruhé v řadě po loňském vítězství modelu Octavia
  • Jedenáctého ročníku renomované ankety se zúčastnilo přibližně 30 000 čtenářů a uživatelů

Úspěšná obhajoba titulu: Škoda Enyaq iV získala ocenění „Nejoblíbenější auto roku 2022 ve Švýcarsku“ a po loňském velkém úspěchu modelu Škoda Octavia přinesla českému výrobci automobilů již druhé vítězství v řadě v populární čtenářské anketě několika švýcarských médií. Cena byla udělena v rámci jedenáctého ročníku soutěže „Švýcarské auto roku“. Hlasování se zúčastnilo přibližně 30 000 čtenářů a uživatelů a první čistě elektrické SUV značky Škoda získalo v silné konkurenci 55 automobilových novinek 3,6 % hlasů.


Již pojedenácté uspořádaly magazíny „Schweizer Illustrierte“, „AutoScout24“, „Blick“, „L’Illustré“, „Il caffè“ a „SonntagsBlick“ čtenářskou anketu o „Nejoblíbenější auto Švýcarů“. Slavnostní vyhlášení v rámci předávání cen „Švýcarské auto roku“ proběhlo kvůli koronavirové pandemii stejně jako v loňském roce virtuálně. Škoda Enyaq iV dokázala mezi 55 automobilovými novinkami s 3,6% získaných hlasů přesvědčit nejvíce z přibližně 30 000 čtenářů a uživatelů. Převzala díky tomu titul „Nejoblíbenější auto roku 2022 ve Švýcarsku“, a to od vozu Škoda Octavia, který se loni v této anketě prosadil jako vůbec první model značky Škoda. Nominovanými vozy na ocenění „Nejoblíbenější auto roku 2022 ve Švýcarsku“ byly nové modely, které byly na švýcarském trhu představeny v roce 2021 nebo je lze objednat nejpozději do března 2022.

S modelem Enyaq iV vstoupila značka Škoda do nové éry elektromobility. Čistě elektrické SUV je prvním sériovým modelem značky Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen a vzniká v hlavním závodě Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Enyaq iV je tak jediný MEB model v Evropě, který se nevyrábí v Německu. Má pohon zadních nebo všech kol a na výběr je také pět výkonnostních stupňů od 109 do 220 kW a tři velikosti baterie. S dojezdem více než 520 kilometrů v režimu WLTP je zcela vhodný i na dlouhé cesty.

Škoda Enyaq iV pokračuje v úspěšné sérii mezinárodních ocenění

Vítězství v anketě „Nejoblíbenější auto roku 2022 ve Švýcarsku“ je čtvrtým renomovaným oceněním modelu Enyaq iV během zhruba tří měsíců. Již dříve získala nová elektrická vlajková loď ocenění „Golden Steering Wheel 2021“ jako nejlepší elektrické SUV podle odborných časopisů „Auto Bild“ a „Bild am Sonntag“ v Německu, nejdůležitějším evropském trhu značky Škoda. V soutěži „Auto Trophy 2021“ odborného motoristického časopisu „Auto Zeitung“, slavil Enyaq iV celkové vítězství coby nejlepší elektrické SUV v ceně do 50 000 eur a navíc vyhrál v kategorii importovaných vozů. V anketě „Rodinné auto roku“ odborného časopisu „AUTO Straßenverkehr“ se stal celkovým vítězem mezi vozy do 25 000 eur (po zohlednění dotace) v kategorii „Nejlepší technologie“ a v této třídě rovněž zvítězil, navíc uspěl i v kategorii „Nejlepší design“ mezi dováženými automobily. V evropské soutěži „Auto roku“ se vůz Enyaq iV kvalifikoval do finále jako jeden ze sedmi nejlepších modelů. Z těchto finalistů bude vybrán vítěz, který bude vyhlášen v únoru 2022.

Elektrojízda kolem republiky, 1 250 km najeden zátah Škodou Enyaq iV 80x

Škoda Enyaq (2020) 60 iV

Rozměry4 649 × 1 879 × 1 616 mm, 1 998 kg
Výkon132 kW
Baterie62 kWh, CCS Combo, Mennekes
Dojezd404 km (WLTP)
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze