Nejen elektromobily, ale už i hybridy smí v Praze parkovat výhodně. Má to ale háček

Nejen elektromobily, ale už i hybridy smí v Praze parkovat výhodně. Má to ale háček
  • Jednou z podmínek je maximální výkon spalovacího motoru 135 kW
  • Automobil nesmí být starší deseti let
  • Ročně vás parkování v celé Praze vyjde pouze na 100 Kč
  • Firmy tak mohou ročně ušetřit nemalé prostředky

Auta s hybridním pohonem mohou na základě usnesení městské rady parkovat v placených zónách kdekoli po Praze zdarma. Vůz stačí zaregistrovat na úřadě a zaplatit stokorunový administrativní poplatek. Úřad i automobilky už hlásí rostoucí zájem lidí.

S registrovaným hybridním vozem řidiči nemusí nic platit v modré a fialové zóně bez ohledu na to, zda jsou rezidenty městské části, kde právě zaparkovali. Parkování na zelené a oranžové zóně je ale stále parkovacími hodinami zpoplatněno.

K registraci vozu je potřeba splnit čtyři podmínky: musí být možné přepnout jej na čistě elektrický pohon, výkon spalovacího motoru nesmí být vyšší než 135 kW, auto nesmí být starší deseti let od data první registrace a vše musí být potvrzeno ať už výhradním zástupcem výrobce v ČR, nebo autorizovaným prodejcem. Pokud jste si dělali ambice, že si takto přihlásíte například Lexus LC 500h nebo BMW i8, máte smůlu.

Zájem o registraci hybridních vozidel je v počátku obdobný, jako tomu bylo u elektromobilů. V Praze se podle našich informací pohybuje více hybridních vozidel než elektromobilů a jsou zpravidla i cenově dostupnější, a proto očekáváme ještě větší zájem o jejich registraci,“ vyjádřil se tiskový mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Toto opatření by podle expertů i automobilek mohlo ještě zvýšit zájem o hybridní vozy mezi českými řidiči. Už loni v Česku se prodaly téměř tři tisíce hybridů, tedy dvakrát více než v předchozím roce. Letos je trend prodejů obdobný.

Zákazníci se o parkování zdarma hodně zajímají. Začíná to i ovlivňovat jejich rozhodování, jaké auto si pořídit. Zvýhodnění je zajímavé zejména pro firmy, které tak mohou ušetřit desítky tisíc korun ročně,“ říká Jitka Kořánová, mluvčí českého zastoupení automobilek Toyota a Lexus, které v ČR prodají přes 90 procent všech hybridních aut.

Například firemní vozový park o pěti vozech zaplatí ročně 151 tisíc korun za parkování v cenovém pásmu č. 1 (hlavní centrum Prahy). Oproti tomu 5 hybridních vozů bude nyní firmu stát pouze 500 Kč za rok, a to s možností parkovat kdekoli po celé Praze a ne pouze v dané městské části.

Zažádat o registraci je možné jen osobně na pražském magistrátu v Jungmannově ulici č. 35/29 v prvním patře, dveře č. 143. Zájemce musí ukázat kopii velkého technického průkazu nebo originál leasingové smlouvy, pro schůzku je potřeba se předem objednat na telefonu 236 004 354. Registraci je zapotřebí po roce obnovit.

Parkovací zóny se v Praze objevily poprvé v roce 1996 v první městské části a následně byly rozšířeny na Prahu 2, 3 a 7. Od roku 2016 fungují také na Praze 5, 6 a 8. V letošním roce se také nově rozšířily na Prahu 4.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze