Na veletrhu MWC se ukáže i domácí SEAT. Neukáže toho vůbec málo

Na veletrhu MWC se ukáže i domácí SEAT. Neukáže toho vůbec málo
  • K vidění bude například SEAT Leon Christobal, tedy auto usilující o nulovou nehodovost
  • Vyzkoušet si můžete hlasově ovládanou asistentku Amazon Alexu v modelu Ateca
  • Součástí hlavní expozice bude simulátor poskytující 360° vizi budoucnosti digitalizace

Na veletrhu MWC v Barceloně, kam se vydají kolegové z mobilenet.cz, nebude chybět ani zastoupení automobilky SEAT. Španělská značka představí při své čtvrté účasti na kongresu v řadě svá nejnovější řešení a plody vývoje v oblasti Snadné mobility, což je její strategie pro vývoj budoucí mobility. SEAT připravuje pro kongres prezentaci zcela individuálně nastavitelného zařízení SEAT Simulator, prvních iniciativ v rámci spolupráce společností SEAT a Telefónica, studie SEAT Leon Cristobal a integraci služby Alexa a ostatních zábavních systémů.

SEAT i nadále upevňuje vztahy s Barcelonou, která posiluje své postavení světové metropole nových mobilních technologií. Mobile World Congress je bezesporu nejdůležitější technologickou akcí na světě a SEAT bude i na jejím dalším ročníku představovat inovace, od nichž se očekává, že vytvoří trendy v průmyslu a budou definovat budoucí mobilitu,“ řekl Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, který přikládá této akci velký význam pro další rozvoj podnikání. „Tohoto kongresu se zúčastní lídři technologických firem a ve společnosti SEAT chceme vytvářet synergie se společnostmi, které podporují naše vedoucí postavení v oblasti digitalizace vozidel.“

Součástí hlavní expozice bude simulátor poskytující 360° vizi budoucnosti digitalizace, kterou značka vyvíjí. Uživatelé si prostřednictvím profilu SEAT ID mohou nakonfigurovat svou identitu. Na základě toho se simulátor přizpůsobí jejich profilu a potřebám. Se svým profilem budou mít také přístup k digitálním obsahům značky SEAT a mohou si naplánovat nejlepší individualizované varianty jízd ve městě. Návštěvníci budou mít za volantem simulátoru příležitost zažít, jak bude řízení vypadat v budoucnosti. Zážitky budou zcela individualizovatelné a interaktivní včetně nejnovějších plodů vývoje v oblastech konektivity a řízení, na nichž značka SEAT v současnosti pracuje.

Další hvězdou značky SEAT na kongresu Mobile World Congress 2018 bude SEAT Leon Cristobal, který usiluje o dosažení nulové nehodovosti v městském provozu. Koncepční vůz s funkcí „anděla strážného“ se dočkal skvělého přijetí na nedávném veletrhu SmartCity Expo. Jeho výbava zahrnuje více než 15 bezpečnostních asistenčních systémů, jejichž funkce pomáhají předcházet nejčastějším příčinám dopravních nehod včetně nepozornosti, únavy, nadměrné rychlosti jízdy nebo řízení pod vlivem alkoholu.

V expozici značky SEAT bude hrát významnou roli také zóna asistentů a zábavy. Návštěvníci kongresu si mohou vyzkoušet integraci hlasově ovládané asistentky Alexa společnosti Amazon v modelu SEAT Ateca. SEAT je prvním výrobcem automobilů, který tuto funkci nabízí v Evropě. Asistent optimalizuje čas trávený v automobilu například řízením osobního programu, vyhledáváním bodů zájmu nebo poskytováním aktuálních zpráv.

Značka SEAT rovněž využije svou účast na kongresu k představení nového partnerství s jedním z nejoblíbenějších zábavních systémů na světě. SEAT se tak stane prvním výrobcem automobilů, který integruje tento systém do svých vozidel. Luca de Meo kromě toho oznámí další významnou novinku na tiskové konferenci, která se uskuteční v první den akce 26. února.

Úsilí značky SEAT o digitalizaci bylo nedávno oceněno v anketě „Connected Car 2017“, kterou organizují německé časopisy Auto Bild a Computer Bild. SEAT obdržel uvedené ocenění v kategorii průkopníků. V anketě jsou každoročně oceňovány nejlepší inovace související se síťově propojeným automobilem. Leyre Olavarria, vedoucí vývoje síťově propojených vozů ve společnosti SEAT, a manažer digitálních produktů a služeb Fabian Simmer převzali ocenění 9. ledna na veletrhu CES v Las Vegas.

Zdroj: tisková zpráva

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze