Čím bude Honda lákat na svůj ženevský stánek?

Čím bude Honda lákat na svůj ženevský stánek?
Fotografie: Honda
  • V Ženevě bude mít evropskou premiéru nejnovější generace vozu Honda CR-V
  • K vidění bude mimo další vozy i Urban EV Concept
  • Autosalon v Ženevě bude svědkem premiérového uvedení vozu Jazz X-Road

Ženevský autosalon se blíží, a tak automobilky pomalu odkrývají karty. Některé si dokonce premiéru svých vozů odbudou ještě před autosalonem. Jako příklad můžeme uvést Hyundai Kona EV. A co ukáže v Ženevě Honda? Ta představí na ženevském autosalonu 2018 celou řadu nejnovějších vozů a koncepčních modelů, od nejprodávanějšího SUV na světě až po futuristický vůz Sports EV Concept. Pojďme pěkně postupně.

Trojice koncepčních elektromobilů Honda

Po své světové premiéře na frankfurtském autosalonu v září 2017 se do Evropy vrací model Urban EV Concept. Tímto konceptem společnost Honda uskutečňuje svůj záměr vstoupit na evropský trh s elektromobily, přičemž uvedení sériové verze je plánováno na příští rok.

Honda rovněž představí vůz Sports EV Concept, který zažil svoji premiéru teprve nedávno na tokijském autosalonu v říjnu 2017. Se svým atraktivním designem a nízkým těžištěm dává tušit, jak by mohly vypadat elektrické sportovní vozy budoucnosti.

Posledním z trojice elektromobilů na ženevském autosalonu je vůz NeuV. Ten byl poprvé představen na výstavě spotřební elektroniky v roce 2017 a představuje pokročilý elektrický koncept nabitý autonomními prvky a umělou inteligencí.

Honda oslavuje motoristický sport

Vedle nových elektromobilů uvede společnost Honda také širokou expozici dvoustopých a jednostopých sportovních strojů. V čele této expozice bude vůz Civic Type R TCR, který bude poprvé představen v rámci autosalonu před zahajovací sezónou Světového poháru cestovních vozů WTCR.

Po boku vozu TCR společnost Honda vystaví také mnoho dalších ukázek závodních strojů včetně modelu NSX GT3. Mezi jednostopými vozidly bude vedle motocyklů z Mistrovství světa superbiků a z Dakarské Rallye vystaven také vítězný stroj Mistrovství světa silničních motocyklů v třídě MotoGP.

Zcela nový model CR-V

V Ženevě bude mít evropskou premiéru nejnovější generace vozu Honda CR-V. Toto nové SUV je v Evropě poprvé k dispozici s volitelným hybridním hnacím ústrojím.

Premiéra vozu Jazz „X-Road“ na autosalonu

Expozice firmy Honda bude završena premiérovým uvedením vozu Jazz X-Road. Tento vůz byl v rámci dané řady navržen jako robustnější volba vedle nedávno uvedené verze Dynamic s 1,5litrovým motorem i-VTEC. Vůz se vyznačuje výrazným plastovým obložením podběhů i prahů a stříbrnými kryty předního a zadního nárazníku. Vzhled karoserie umocňují 16palcová litá kola. Výkon vozu zajišťuje 1,3litrový motor o výkonu 103 koní v kombinaci s manuální převodovkou nebo volitelnou automatickou převodovkou CVT.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze