Audi, Italdesign a Airbus kombinují autonomní automobil a osobní dron

Audi, Italdesign a Airbus kombinují autonomní automobil a osobní dron
  • Modulární koncept „Pop.Up Next“ má vyřešit dopravní problémy ve městech
  • Šéf nákupu Audi Bernd Martens říká, že by tato vize mohla trvale změnit život ve městech
  • Studie vsází na lehkou konstrukci, 49" displej, rozpoznávání tváře a sledování očí

Audi, Italdesign a Airbus představují na právě probíhajícím ženevském autosalonu čistě elektrický, zcela automatizovaný koncept pro horizontální a vertikální mobilitu. Inovativní dopravní prostředek má ve vzdálené budoucnosti rychle a komfortně přepravovat osoby ve velkoměstech po silnicích i vzduchem a vyřešit tak problémy s dopravou. Interiéru dominuje 49" displej, interakce mezi uživatelem a technikou probíhá prostřednictvím rozpoznávání řeči a tváře, sledování očí a dotykových funkci.

Audi dron

Lehká kabina pro dva cestující může být spojena buď s automobilovým, nebo létajícím modulem. Audi podporuje projekt svým know-how v oblastech akumulátorové techniky a automatizace.

Kreativita je při hledání nových konceptů mobility pro města a rozmanité požadavky lidí nezbytná. Italdesign je inkubátorem inovativní techniky a radikálních prototypů. Pop.Up Next je ambiciózní vizí, která by mohla trvale změnit městský život budoucnosti,“ říká Dr. Bernd Martens, člen představenstva společnosti Audi zodpovědný za nákup a prezident společnosti Italdesign.

Audi dron

Italdesign vyvíjí pro Audi a zákazníky na celém světě progresivní koncepty vozidel. Jörg Astalosch, generální ředitel společnosti Italdesign, k tomu říká: „Pravidla městské mobility budou definovat různí aktéři. Jsme hrdí na to, že při hledání řešení pro městskou mobilitu spolupracujeme s přední leteckou společností Airbus.“ Astalosch spatřuje v dopravním prostředku Pop.Up Next flexibilní koncept, který má lidem umožnit městskou mobilitu ve třetím rozměru. Italdesign vsází na síť měst, univerzit a různých zainteresovaných stran pro lepší předjímání budoucnosti mobility ve městech.

První verze studie Pop.Up oslavila premiéru již před rokem na autosalonu v Ženevě. Pop.Up Next je výrazně lehčí než předchůdce a má nový interiér.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze