Michiganská policie prověřila elektrického Mustanga. Jaké dostal hodnocení?

Michiganská policie prověřila elektrického Mustanga. Jaké dostal hodnocení?
Fotografie: Michigan Police
  • Ford prokázal kvality svého prvního elektromobilu
  • Součástí zkoušky byly různé jízdní situace a dokonce i ostré pronásledování pachatelů

Michiganské policie jako první bezpečnostní složka v USA dostala před nedávnem k testu prototyp elektrického Fordu Mustang Mach-E, který nesl zkrácené označení Ford Pro. Nyní se policisté z tamního oddělení pochlubili dojmy z řízení vozu, o čemž píše electrek.co. Elektromobily se obecně velmi rychle stávají populární u různých policejních útvarů. Po celá desetiletí je americká značka Ford preferovaným výrobcem vozů sloužících pro vymáhání práva. Doba se ale mění a od klasického spalovacího pohonu se přechází na elektromobily.

A jelikož v nabídce Fordu je aktuálně jen jeden elektromobil, který se hodí do běžné policejní služby, volba byla jasná. Mustang Mach-E tak prošel přísným testem Michiganské státní policie, přičemž testování vozu zahrnovalo i testy akcelerace v různých rychlostech, ověření nejvyšší maximální rychlosti, prudké brzdění a také situace, kdy se vůz účastnil pronásledování pachatelů ve vysokých rychlostech. Zajímavostí je i fakt, že Michiganská státní policie je jedním ze dvou amerických policejních orgánů, který každoročně testuje nová policejní vozidla pro aktuální modelový rok.

A jak to celé dopadlo? Prozatím se zdá, že američtí policisté byli s prvním elektrickým Fordem v historii značky spokojeni, jak se můžete přesvědčit ve videu výše.

Technické parametry Ford Mustang Mach-E First Edition

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 4 713 × 1 881 × 1 625 mm, 2 182 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon258 kW, 351 koní, točivý moment: 580 Nm
Baterie98,7 kWh (88 kWh využitelná kapacita)
Nabíjenírychlonabíjení: 150 kW, palubní: 11 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 540 km
Cena od1 800 000 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze