Lov na audiofily začíná. Volvo EX90 nabídne nevídaný hudební systém

Lov na audiofily začíná. Volvo EX90 nabídne nevídaný hudební systém
Fotografie: Martin Pultzner, fDrive.cz
  • Výkon systému činí 1 610 W
  • Na výběr jsou tři hudební režimy
  • Nechybí funkce Dolby Atmos a 25 reproduktorů

Elektrické Volvo EX90 před pár dny oznámilo české ceny a nyní tu máme podstatné informace o audiosystému. Není tajemstvím, že švédská novinka nabídne systém od společnosti Bowers & Wilkins, jenže až nyní se dozvídáme přesné specifikace, které zřejmě vyrazí dech i těm nejnáročnějším. Již v době, kdy bylo Volvo EX90 zatím jen skicami na papíře, spolupracovali designéři Volva s odborníky na zvuk ze společnosti Bowers & Wilkins, protože jen tak mohli zajistit, že budou mít všichni členové posádky bez ohledu na to, na jakém ze sedmi míst kdo sedí, možnost vychutnat si extrémně realistický 3D prostorový zvuk reprodukovaný 25 reproduktory rozmístěnými po celé kabině.

„Pokud jde o nové Volvo EX90, byla při výběru partnera pro náš prémiový audiosystém jasnou a přirozenou volbou společnost Bowers & Wilkins. Její uznávaný přístup ke zvuku vede k vytváření velmi kvalitních řešení, přičemž její produkty plynule doplňují náš designový jazyk,“ říká Jorge Furuya z Volvo Cars. „Tento prémiový poslechový zážitek je přesně tím, co od nás naši zákazníci očekávají, přičemž jsme rádi, že můžeme spojit své síly s některými z nejuznávanějších jmen v oblasti audiotechniky, abychom mohli výsledný audiosystém našim zákazníkům nabídnout.

Díky optimalizovanému rozmístění reproduktorů a jejich technologii odvozené ze studiové techniky je hudba proudící přes 1 610W systém přenášena k uším posluchačů přesně tak, jak to měli její tvůrci v plánu. Aby bylo možné naplno využít vlastnosti reproduktorů, které jsou ve voze optimálně rozmístěny, je zde systém Dolby Atmos nejnovější generace. Jestliže umělci nebo kreativci vytvářejí skladbu, podcast nebo jiný obsah ve formátu Dolby Atmos, jsou schopni záměrně umístit jednotlivé zvuky do trojrozměrného prostoru tak, aby si posluchači mohli vychutnat bohatý a do detailu vyladěný poslechový zážitek. V modelu EX90 vybaveném systémem Dolby Atmos si může každý prostřednictvím reproduktorů audiosystému Bowers & Wilkins vychutnat pohlcující akustický zážitek s větší hloubkou, prokreslenějšími detaily a křišťálovou čistotou.

Audiosystém je rozšířen o režimy prostorového zvuku

Na výběr je režim Studio, jenž replikuje neutralitu a čistotu zvuku v nahrávacím studiu, přičemž jej lze optimalizovat pro všechny cestující bez ohledu na to, na jakém sedadle sedí. Režim Individual Stage naopak v posádce vyvolá pocit, že je v blízkosti interpreta, který vystupuje jen pro ni, zatímco v rámci režimu Concert Hall je reprodukována akustická atmosféra koncertní síně v rodném městě značky Göteborgu. Velmi pečlivé začlenění reproduktorů do designu palubní desky, dveří, polstrování stropu, podběhu zadního kola a do opěrek hlavy předních sedadel perfektně souzní s minimalistickým skandinávským designovým jazykem.

Velká část reproduktorů je opatřena na míru vytvořenými dvojitě leptanými mřížkami z kartáčované nerezové oceli, které jsou zasazeny v podsvícených dřevěných panelech, čímž je dosaženo vysoké úrovně akustické transparentnosti v zájmu zajištění nejlepší možné kvality zvuku, aniž by došlo ke kompromisům na prémiovém designu i v těch nejmenších detailech. „Vzhledem k tomu, že se blížíme k desetiletému výročí naší úzké spolupráce s partnery ve společnosti Volvo Cars, jsme hrdí na to, že můžeme na trh uvést prémiový audiosystém pro Volvo EX90,“ uvádí Dan Shepherd, viceprezident pro licencovaná partnerství ve společnosti Bowers & Wilkins.

Technické parametry Volvo EX90 Twin Motor

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 5 037 × 1 964 × 1 744 mm, 2 818 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon300 kW, 408 koní, točivý moment: 770 Nm
Baterie111 kWh (107 kWh využitelná kapacita)
Nabíjenírychlonabíjení: 250 kW, palubní: 22 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 20,9 kWh / 100 km, dojezd: 585 km
Cena od2 669 900 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze