Když je hybrid v hlavní roli aneb ženevský stánek Lexusu

Když je hybrid v hlavní roli aneb ženevský stánek Lexusu
  • Prošli jsme prakticky celé portfolio japonské automobilky
  • Ta v premiéře ukázala vlajkovou loď, hybridní LS 500h
  • K vidění byla jak řada NX a RX, tak supersport LC 500h, který v našich očích pobral mnoho krásy

Když se řekne hybrid, je velká šance, že se vám vybaví automobilka Lexus, která je průkopníkem tohoto druhu pohonu. Není tak divu, že na jejím ženevském stánku se to hybridy jen hemžilo. A ten nejluxusnější z nich si tam rovnou střihl premiéru. Konkrétně šlo o Lexus LS 500h, kterému jsme se věnovali v podrobném článku. A co že bylo u Lexusu k vidění dále?

Lexus NX 300h

Například malé městské SUV, chcete-li crossover, který si můžete pořídit jak s pohonem předních kol, tak i jako čtyřkolku. Pod kapotou pracuje 2,5litrový benzinový čtyřválec, který v kombinaci s elektromotorem dává 197 koní. Modelu NX nechybí atraktivní křivky, které Lexus umí. Zavazadlový prostor má velikost 475 litrů.

Lexus RX 450h

Ten dostal pod kapotu o litr větší motor, tedy 3,5litrový šestiválec a dvojici elektromotorů. Zrychlení z klidu na sto zvládne díky celkovému výkonu 313 koní za 7,7 sekundy a vaši cestu na dovolenou můžete v Německu zkracovat o 200 kilometrů každou hodinu. Za vrcholnou výbavu si však připravte 2,2 milionů korun. U té nejnižší můžete ušetřit 600 tisíc korun.

Lexus GS 300h

Aby těch písmen a modelů nebylo málo, tak si povíme něco málo o modelu GS 300h. Jeho cena startuje na 1,2 milionech korun. A co za své peníze dostanete? Čtyřválec o obsahu 2,5 litru s kombinovaným výkonem 223 koní. Devět sekund poté trvá, než z křižovatky pojedete 100 km/h. Zavazadlový prostor pojme 450 litrů a díky 66litrové nádrži a kombinované spotřebě 4,5 litrů slibuje GS 300h zajímavý dojezd.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze