ID. Buzz Cargo a Caddy Cargo slaví dvojitý úspěch v testech Euro NCAP

ID. Buzz Cargo a Caddy Cargo slaví dvojitý úspěch v testech Euro NCAP
Fotografie: Roman Havlín, fDrive.cz
  • ID. Buzz Cargo si odnesl platinové hodnocení
  • Má velmi dobře pracující asistenční systémy
  • Špatně si nevedl ani menší model Caddy Cargo

Nezávislá organizace Euro NCAP udělila hned dvěma modelům značky Volkswagen Užitkové vozy vynikající hodnocení aktivní bezpečnosti. ID. Buzz Cargo získal od bezpečnostních a zkušebních inženýrů organizace Euro NCAP platinové ocenění, zatímco model Caddy Cargo si z náročných testů odnesl zlato. Elektricky poháněný ID. Buzz Cargo bodoval asistenčními systémy, které vůz bezpečně udržují v jízdním pruhu, dynamicky přizpůsobují jeho rychlost a včas jej dokážou zastavit před stojícími překážkami nebo chodci a cyklisty, kteří vstoupí či vjedou do vozovky ze strany. Rovněž model Caddy Cargo přesvědčil zkušební techniky svými funkcemi pro bezpečné udržování vozu v jízdním pruhu a nouzové brzdění.

ID. Buzz Cargo podává skvělé výkony nejen při rozvážce zboží nebo poskytování služeb, ale také v oblasti bezpečnosti. Testy jeho bezpečnostních asistenčních systémů, uskutečněné organizací Euro NCAP, přinesly přesvědčivé výsledky – zkouškám bylo podrobeno například brzdění před stojícími i pohybujícími se překážkami v podobě stojících nebo pomalu jedoucích vozidel, ale také před chodci či cyklisty, kteří ze strany vstoupí, případně vjedou do vozovky, a to dokonce i za tmy. Bezvadná funkčnost byla potvrzena také u asistenčních systémů dohlížejících na bezpečnou jízdu elektrického rozvážkového vozu v jízdním pruhu a na bezpečnost cestujících. ID. Buzz Cargo disponuje asistentem pro sledování mrtvého úhlu a také reaguje při odbočování na protijedoucí vozidla. Kromě toho díky kameře a digitálním mapovým podkladům dynamicky přizpůsobuje rychlost jízdy průběhu trasy i místním rychlostním omezením.

Volkswagen ID. Buzz Cargo dosáhl ve speciálních testech aktivní bezpečnosti lehkých užitkových vozů, realizovaných organizací Euro NCAP, vynikajícího celkového hodnocení bezpečnostních asistenčních funkcí založených na kamerovém a radarovém snímání 83 procent. Konečný verdikt zněl: Platinové ocenění za bezpečnost v kategorii lehkých užitkových vozů. Značku Volkswagen Užitkové vozy skvěle reprezentoval také model Caddy Cargo, jehož asistenční systémy dosáhly v testech výborných výsledků při nouzovém brzdění před stojícími nebo pomalu jedoucími vozidly, chodci i cyklisty. Mimořádně dobrou se ukázala také schopnost modelu Caddy Cargo vrátit se zpět do svého jízdního pruhu. Zkušební technici organizace Euro NCAP došli po sečtení dílčích výsledků testů bezpečnostních asistenčních systémů pro rok 2024 k celkovému skóre 68 procent a udělení zlatého ocenění.

Technické parametry Volkswagen ID. Buzz Cargo Volkswagen ID. Buzz Cargo

Kompletní specifikace
Konstrukcedodávka, 4 712 × 1 985 × 1 937 mm, 2 486 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: zadní
Výkon150 kW, 204 koní, točivý moment: 310 Nm
Baterie82 kWh (77 kWh využitelná kapacita)
Nabíjenírychlonabíjení: 170 kW, palubní: 11 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 402 km
Cena od1 496 457 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze