Hyundai Nexo bodoval v testu bezpečnosti Euro NCAP. Získal ocenění „Best in Class“

2
Hyundai Nexo bodoval v testu bezpečnosti Euro NCAP. Získal ocenění „Best in Class“
  • Hyundai Nexo získal od organizace Euro NCAP ocenění „Best in Class“ za rok 2018 v kategorii „velkých SUV“
  • Nexo je prvním elektromobilem s palivovými články, který získal v testech Euro NCAP nejvyšší celkové hodnocení pět hvězdiček

Nezávislá organizace Euro NCAP, která v roce 2018 podrobila testům bezpečnosti 23 nových osobních vozů, oznámila nejlépe hodnocené automobily letošního roku. Hyundai Nexo získal ocenění „Best in Class“ pro nejlepší vůz ve své třídě za rok 2018. V kategorii „velkých SUV“ se umístil před novými SUV ostatních dobře známých značek.

Model Nexo nedávno obdržel nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti od organizace Euro NCAP. Druhá generace komerčně nabízeného elektromobilu Hyundai s palivovými články prokázala vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti ve všech čtyřech kategoriích testů Euro NCAP a je prvním elektromobilem napájeným palivovými články, který tak vysoké hodnocení získal.

Titul Euro NCAP ‚Best in Class‘ 2018 pro model Hyundai Nexo je pro nás velkou poctou. Potvrzuje, že Nexo je nejen nejbezpečnějším elektromobilem s palivovými články na trhu, ale také lídrem mezi SUV s tradičními pohony,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe HQ odpovědný za marketing a produkt. „Hyundai poskytuje zákazníkům a ostatním účastníkům silničního provozu nejvyšší úroveň bezpečnosti a zároveň nabízí inovativní řešení mobility. Toto vyznamenání od organizace Euro NCAP je dalším důkazem našeho vedoucího postavení v oblasti budoucí mobility.“

Hyundai Nexo

Rozměry4 670 × 1 860 × 1 630 mm, 1 889 kg
Výkon160 koní
Baterie1,56 kWh
Dojezd (WLTP)666 km
Související články
Diskuze ke článku
Evžen
Nexo a SantaFe 5 hvězd za bezpečnost v letošním roce to samé v roce 2017 pro i30, 2016 pro Ioniq a v roce 2015 pro Tucson. Jen pro i20 a i10 bylo o jednu hvězdu méně, ale i tak skvělý výsledek bezpečnostních testů pro posádku!
Robert M.
Pro majitele hyundaí potěšující zpráva, takže i pro mě. Kdo cílí na bezpečnost a cenu, ten ví kam šáhnout.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze