Ford oznámil, že právě zahájil sériovou výroby tří nových elektromobilů – Puma Gen-E, E-Tourneo Courier a E-Transit Courier, které následně poputují k zákazníkům a do showroomů po celé Evropě.
Puma Gen-E a E-Tourneo Courier rozšiřují nabídku osobních elektromobilů Ford v Evropě a připojují se k modelům Ford Explorer, Capri a Mustang Mach-E v evropských showroomech. V segmentu užitkových vozidel doplňuje E-Transit Courier nabídku Ford Pro, která zahrnuje modely E-Transit, E-Transit Custom a E-E-Tourneo Custom.
„Ford prošel neuvěřitelnou cestou od představení prvního elektromobilu v Evropě, Mustangu Mach-E, až po nabídku široké škály elektromobilů a užitkových vozů během několika málo let,“ řekl Jon Williams, generální ředitel Ford Blue a Model e v Evropě. „Puma Gen-E, E-Tourneo Courier a E-Transit Courier dále rozšiřují naši stávající nabídku elektromobilů, takže máme na výběr vozidla, která vyhovují jak soukromým, tak firemním zákazníkům, a otevírají tak výhody elektromobility ještě širšímu okruhu zákazníků,“ dodal.
„Ve společnosti Ford Otosan jsme hrdí na to, že můžeme přispět k úspěchu Fordu v Evropě novými modely, které dále posílí jeho portfolio elektromobilů. Tyto nové elektrické modely, vyráběné v našem nejmodernějším závodě v Craiově, jsou ukázkou našich zkušeností s dodáváním inovativních a mimořádně kvalitních vozidel, která zákazníkům značky Ford přinášejí nový pohled na řízení,“ řekl Güven Özyurt, generální ředitel společnosti Ford Otosan.
Výroba v Craiově
Všechny tři vozy se vyrábějí v nejmodernějším montážním závodě společnosti Ford Otosan v rumunské Craiově, kterou jsme měli už možnost navštívit a náš článek rozhodně doporučujeme. Elektrické pohonné jednotky pak vznikají v závodě Ford v Halewoodu ve Velké Británii, další díly jsou pak vyrobené v závodě na výrobu komponentů Ford v Kolíně nad Rýnem.