E.ON postaví 50 nabíječek u Penny Marketů. Polovinu stihne ještě letos

8
E.ON postaví 50 nabíječek u Penny Marketů. Polovinu stihne ještě letos
Fotografie: Martin Pultzner, fDrive.cz
  • Zkušenosti společnosti E.ON ukazují, že nabíjecí stanice u obchodního řetězce dává smysl
  • Jedna z vybraných nabíjecích stanic bude mít i fotovoltaický systém

Společnost E.ON do dvou let vybuduje ve spolupráci se společností Penny Market 50 dobíjecích stanic pro elektromobily. Rychlé dobíječky vyrostou u vybraných prodejen ve všech krajích České republiky, polovina z nich bude stát ještě v tomto roce. Jak ukazují statistiky E.ONu, právě dobíjecí stanice u obchodů využívají tuzemští řidiči nejčastěji.

E.ON, České Budějovice - ul. F. A. Gerstnera, budova E.ON

Potvrzuje to i téměř dvouletá zkušenost s nabíjecí stanicí, která stojí od roku 2018 u prodejny Penny na pražském Lehovci. Od jejího spuštění do konce minulého roku tu E.ON registruje více než dva tisíce dobití. Řidiči elektromobilů zde odebrali přes 23 MWh elektrické energie, jen v minulém roce to pak bylo 15 MWh. To řadí dobíječku na Lehovci na osmé místo mezi padesátkou stanic, které E.ON aktuálně provozuje. Všech prvních osm spojuje jedna důležitá věc – stojí u obchodů nebo obchodních center.

Jelikož první pilotní nabíjecí stanice ve spolupráci se společností Penny Market se osvědčila, jsme velice rádi, že můžeme využít bohatou síť prodejen, které Penny Market provozuje napříč celou republikou, a postupně zde vybudujeme 50 rychlodobíjecích stanic,“ upřesňuje Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie. Stanice postavené u prodejen Penny budou rychlodobíjecí. Jedna vybraná by pak měla mít i vlastní fotovoltaický systém. Každá z těchto lokalit bude vybavena dvěma dobíjecími body o výkonu 50 kW a 22 kW. Všichni zákazníci budou moci využít aplikaci E.ON Drive, případně platit klasickou platební kartou.

Statistiky ukazují, že na pražském Lehovci dobíjejí řidiči u rychlodobíječky v průměru 25 minut. „Půl hodina je doba, kdy zvládnete pohodlně nakoupit a zároveň se vaše elektroauto stačí dostatečně nabít pro další jízdu. Navíc můžete využít perfektního zázemí, které je u prodejen k dispozici,“ dodává Martin Klíma.

Společnost Penny Market má téměř čtyři stovky provozoven po celém Česku ve větších i menších městech. Už teď je jasné, že dobíjecí stanice vzniknou v krajských městech, jako jsou České Budějovice, Karlovy Vary, Pardubice nebo Hradec Králové. Vedle toho E.ON postaví dobíječky u supermarketů v menších městech jako Rousínov, Kralovice, Hořovice nebo Dobříš. „Pro nás je udržitelnost a aktivní přístup k ochraně životního prostředí jednoznačnou prioritou a samozřejmě chceme, aby i naši zákazníci měli možnost se chovat k naší planetě šetrně. Díky rozvoji elektromobility dochází ke snižování emisí, a proto je výstavba dobíjecích stanic naší prioritou,“ říká Václav Šíma, vedoucí stavebního oddělení Penny.

Nabíjecí stanice E.ON

Související články
Diskuze ke článku
Petr
Na Lehovci byla vytížená pro to, že byla zadarmo, od té doby, co je placená tam nikdo nestojí. Koukám na ní z bytu.
Jeffi
Nesmysl, je to jen plácnutí do vody. Další řetězec co se snaží vyhnout investicím, raději umožní využít pozemek nějaké jiné společnosti a myslí si, že někdo udělá práci za ně, že za ně bude investovat a přivede jim zákazníky. Penny špatný obchod a nabíječky od eonu Vás nezachrání.
VENDYSEK
Hlavně ať to nestavi někam ke vchodu Největší chyba co může být!! Lidi vám to tam budou stavět, čumí na vás jak na mimozemšťana, nechutné 🙋‍♂️✌😁☻
Marek Riedl
Marek Riedl
Vzhledem k tomu, že přímo naproti této stanici (cca 50 metrů) je dobíječka Kaufland (ČEZ) a ta byla teď několik měsíců zadarmo, tak jistě u Penny moc lidí být nemohlo 😀
Dokážu si představit, že bych chodil do Penny nakupovat, kdybych si mezitím mohl zdarma dobít auto, jako to je v Německu. Ale kvůli placenému dobíjení obchod nezmění asi žádný elektromobilista.... Pokud to nebude někde na vesnici, kde není žádná jiná možnost dobíjení.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze