Elektrické BMW sedmé řady spatřeno naživo nedaleko továrny

1
Elektrické BMW sedmé řady spatřeno naživo nedaleko továrny
  • BMW neuhlídalo svůj chystaný elektrický model spadající do řady 7
  • Byl zachycen nedaleko továrny v Mnichově s nálepkou „elektrické testovací vozidlo“ na boku
  • Diskutuje se o dvou variantách s 80kWh a 120kWh baterií a očekává se výkon více jak 650 koní

Mnichovská automobilka BMW myslí přechod na elektrický pohon opravdu vážně. To nám postupně ukazuje na modelech páté generace. Z těch už víme o SUV iX3 a iNext + sportovním sedanu i4. Cílem výrobce je mít ve svém katalogu do roku 2023 rovnou 25 modelů s elektrifikovaným pohonem. Nyní se k nám díky carscoops.com dostávají fotky dosud neoznámeného elektrického BMW řady 7.

BMW i7

Řada 7 je divizí luxusních sedanů. Očekávalo se tedy, kdy vedle variant se spalovacím motorem přijde i verze s eDrive pohonem. Dosud jsou oznámeny dvě elektrická SUV a jeden sportovní sedan, takže doplnění o luxusní limuzínu dává smysl. Důležité je, že BMW se bude v budoucnu snažit nabídnout svým zákazníkům všechny alternativy pohonu, ne je pouze omezit na jeden zdroj.

Předpokládejme, že tomuto vozu se bude říkat i7, vzhledem k dosavadním zkušenostem. Byl spatřen naložený na přívěsu nedaleko výrobny v Mnichově. Na boku měl nálepku „testovací elektrické vozidlo“, port na nabíjení a část předních a zadních světel přelepenou. Zajímavostí pak je, že můžeme vidět velkou část samotného vozu. Ne, že by se nějak zásadně designově lišila od dosavadních vozů této řady.

Když se dívám na fotky, nemůžu se zbavit pocitu, že BMW chtělo, abychom o chystané i7 věděli. Naložit takto auto, nechat ho prakticky celé odkryté, když ostatní elektrické testovací vozy jsou na všech fotografiích celé polepené speciální fólií, a ještě k tomu nechat na boku nálepku s nápisem elektrické vozidlo je opravdu všeříkající.

Jedna věc je jistá. Určitě se dočkáme elektrické varianty vozu sedmé řady. Diskutuje se o dvou variantách. Jedna s 80kWh baterií a druhá se 120kWh. Očekává se i výkon více jak 650 koní a dojezd kolem 600 kilometrů, tak jako u ostatních vozů s eDrive pohonem páté generace.

Související články
Diskuze ke článku
CarlosEV
a proč by to maskovali, když je řada 7 normálně na salonu

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze