Dvě kapacity baterií a dojezd až 450 km. Evropané pořídí Kia Niro EV příští rok

Dvě kapacity baterií a dojezd až 450 km. Evropané pořídí Kia Niro EV příští rok
  • Evropská premiéra proběhne v říjnu 2018 na autosalonu v Paříži
  • Exteriér je inspirovaný návrhářským konceptem prezentovaným na veletrhu CES 2018
  • Kia Niro EV nabídne dojezd přes 450 km

Kia na 5. ročníku mezinárodní výstavy elektromobilů v korejském Jeju odhalila čistě elektrickou verzi crossoveru Niro. Evropská premiéra tohoto všestranného modelu je naplánována na říjen 2018 v rámci mezinárodního pařížského autosalonu.

Kia Niro EV

Model inspirovaný konceptem Niro EV, odhaleným na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 v Las Vegas, zaujme maskou chladiče, futuristickým přívodem vzduchu a LED světly denního svícení ve tvaru hrotu šípu. Štíhlá charakteristická křivka modelu Niro EV společně se zadními zkosenými okny v duchu čistého a high-tech návrhu zdůrazňuje uhlazený boční profil vozu a zároveň dává větší prostor robustním podběhům kol.

Niro EV pohání ústrojí Kia určené pro elektromobily příští generace, využívající nové výrobní technologie vyvinuté speciálně pro elektromobily Kia. Model Niro EV s lithium-polymerovým akumulátorovým modulem o kapacitě 64 kWh dokáže nabídnout dojezd přes 450 km na jedno nabití bez jakýchkoliv výfukových emisí. Podobně jako Hyundai Kona EV bude k dispozici hned dvojice baterií. Větší urazí zmíněných 450 kilometrů, zatímco 39,2 kWh baterie zvládne kilometrů 300.

Prodej modelu Niro EV bude v Koreji zahájen v průběhu druhého pololetí 2018 a postupně se vůz představí i na ostatních trzích včetně Evropy. Kia Niro je tedy nyní dostupná jako hybrid i plug-in hybrid a nyní přichází též čistě elektrická varianta. Po Kia Soul EV si brzy u této automobilky budeme moci koupit i druhý elektromobil.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze