Doručovat zásilky do kufrů aut zkouší i Ford

1
Doručovat zásilky do kufrů aut zkouší i Ford
Fotografie: Ford
  • Služba je zatím v pilotním provozu ve Velké Británii
  • Ford chce například i umožnit vracet nevyhovující zboží tak, že si ho kurýr vyzvedne z vozu

O tom, že doručování do kufrů vozidel, už zkouší Škoda Auto v ČR, jsme vás již informovali. Nyní se službou nazvanou „bezpečné doručení do vozu“ přichází Ford. Ten s Hermes už v praxi zkouší systém, který umožňuje kurýrovi přepravní služby uložit zásilku do zavazadlového prostoru adresátova automobilu.

Služba nazvaná „bezpečné doručení do vozu“ zatím funguje jako pilotní projekt ve vybraných oblastech Velké Británie. Možnost nechat si doručit zásilku do automobilu je zákazníkům nabízena v aplikaci FordPass. Jedná se tak o další rozšíření online služeb, které jsou jejím prostřednictvím k dispozici. Služba je poskytována bezplatně a v rámci pilotního projektu se bude postupně rozvíjet. Ford a Hermes plánují navýšit počet uživatelů i rozšíření funkčnosti například o možnost vracet nevyhovující zboží tak, že si ho kurýr vyzvedne z vozu, nebo o doručování na jiné adresy, třeba do zaměstnání.

Jak to funguje

Při nakupování u vybraných partnerů se doručení do vozu zobrazí účastníkům pilotního projektu jako standardní volba, stále se však mohou rozhodnout i pro jiné způsoby doručení. Jakmile se kurýr společnosti Hermes přiblíží k cílové adrese na 300 metrů, v aplikaci se mu zobrazí přesná poloha zákazníkova vozu. Ve vzdálenosti do 50 metrů načte řidič čárový kód na zásilce, čímž se vygeneruje token pro jednorázové odemknutí vozu. Řidič tak může otevřít zavazadlový prostor a uložit do něj zásilku.

Ford - bezpečné doručení do vozu

Pokud řidič následně zapomene zákazníkův vůz uzamknout, dojde k tomu po uplynutí nastavené doby automaticky. Vyhledání vozu a jeho odemknutí a zamknutí na dálku je možné díky oprávněním, jež příjemce udělí prostřednictvím aplikace FordPass. Pokud se vůz nenachází v okruhu 300 metrů od zadané adresy, doručí kurýr zásilku adresátovi domů. To platí i pro balíky, které jsou příliš velké a do zákazníkova automobilu se nevejdou.

Efektivnější a bezpečnější doručování

Služba „bezpečné doručení do vozu“ je jen jedním z příkladů spolupráce mezi společnostmi Ford a Hermes. Obě firmy v pilotním provozu testují také inteligentní software pro koordinaci pěších kurýrů a spustily výzkumný program zaměřený na integraci autonomních vozů do zaběhnutých procesů logistických firem.

Se společností Hermes hledáme bezpečnější a efektivnější způsoby doručování zásilek, které by reagovaly na rostoucí poptávku generovanou online nakupováním. Udělat z automobilu doručovací místo je pro zákazníka velmi komfortní. Získají tak jistotu, že zásilka na ně bude čekat ve správný čas na správném místě,“ řekl Mark Harvey, ředitel Enterprise Connectivity, Ford of Europe

Ford - bezpečné doručení do vozu

Jsme odhodláni zkoumat inovativní způsoby doručování, které našim koncovým zákazníkům poskytují maximální pohodlí, a s nadšením jsme zahájili tento zkušební projekt, protože v něm vidíme velký potenciál. Tato nová možnost doručení se zařadí vedle stávajících možností, jako je doručení domů, na jinou adresu, do kanceláře nebo do Hermes ParcelShopu, a zároveň je v souladu s našimi zásadami hygienicky bezpečného bezkontaktního doručování,“ dodala Lynsey Aston, Head of Product, Innovation and Onboarding, Hermes UK

Diskuze ke článku
Josef L
Josef L
Ideální služba pro zloděje, až uvidí označenou dodávku co rozváží balíky do aut, stačí jet jen celou dobu za nimi a hlásit polohy a čísla aut druhé partě, do kterých dávají zboží.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze