Dny NATO uvítají sportovně laděné Škodovky. Chybět nebude Enyaq Coupe RS iV

Dny NATO uvítají sportovně laděné Škodovky. Chybět nebude Enyaq Coupe RS iV
Fotografie: Škoda Auto
  • Na akci se ukáže ředitelský vůz ze závodu Tour de France
  • Chybět nebude sportovně laděná Fabia Rally2
  • Návštěvníci mohou využít interaktivní zónu

Třetí zářijový víkend patří na ostravském letišti Leoše Janáčka tradičně Dnům NATO a Dnům vzdušných sil AČR. Ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program automobilky Škoda Auto, která je generálním partnerem akce. Návštěvníci se mohou těšit na flotilu zajímavých modelů od českého výrobce, interaktivní Škoda zónu či závodní a cyklistické simulátory a offroad polygon. Z původní regionální veřejné prezentace armády, policie a záchranářů se stala největší letecko-armádně-bezpečnostní akce ve střední Evropě. Čistě elektrická Škoda Enyaq Coupe RS iV a další zajímavé modely Dny NATO jsou největší přehlídkou bezpečnostních složek v Evropě. K vidění bude špičkové umění a technika vojáků, hasičů a policistů, ale také celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů.

Škoda Fabia Rally2

Víkendová show neopomíná ani milovníky motosportu. Škoda Auto totiž návštěvníky potěší maketou závodního vozu Fabia Rally2. Ta těží z nejlepší aerodynamiky ve své třídě a vysoké tuhosti karoserie. Kromě vylepšeného pohonného ústrojí, elektroniky, bezpečnosti a ovládání vozu se chlubí také novým přeplňovaným motorem o objemu 1,6 l, který vychází z benzinových TSI motorů EA888. Zajímavou atrakcí bude i interaktivní Škoda zóna. Ta kromě zajímavého programu nabídne i prostor pro odpočinek. „Škoda zóna, která nabídne bohatý doprovodný program pro celou rodinu, je rozdělena do pěti sekcí. Například v interaktivní části se návštěvníci mohou těšit na závodní simulátory. Bude zde také možnost vyzkoušet si nabíjení ředitelského vozu Enyaq iV Tour de France – vlastním pohybem pomocí cyklistického simulátoru,“ doplňuje Libor Šedivák, vedoucí marketingu Škoda Auto Česká republika.

V interaktivní zóně se uskuteční také prezentace témat elektromobility, bezpečnosti, cyklistiky, motorsportu a moderních technologií. Pro završení zážitku si výrobce připravil také dynamickou prezentaci vozů 4×4 na offroad polygonu.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze