Cupra otevírá první showroom v Evropě a pouští se do Extreme E

Cupra otevírá první showroom v Evropě a pouští se do Extreme E
Fotografie: porsche.co.cz
  • Značka Cupra otevřela svůj první showroom v Evropě a druhý na světě
  • Při té příležitosti oznámila svůj vstup do nově vzniklé série Extreme E
  • Ambasadorem a oficiálním jezdcem týmu bude Mattias Ekström

Cupra začíná nové elektrické dobrodružství. Značka využila příležitosti slavnostního otevření prvního reprezentačního prodejního a servisního centra Cupra Garage v Evropě v německém Hamburku a oznámila svou účast v seriálu automobilových soutěží Extreme E jako hlavní partner týmu ABT Sportsline.

CUPRA el-Born

Cupra se stala první automobilovou značkou, která se bude účastnit terénních soutěží pro elektricky poháněná SUV. Seriál bude odstartován na začátku roku 2021 a jeho účastníci se vydají do jedněch z nejodlehlejších krajin na světě. Wayne Griffiths, předseda představenstva značky Cupra, a Dr. Werner Tietz, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, odhalili koncepční vůz týmu za přítomnosti Alejandra Agaga, zakladatele a generálního ředitele seriálu Extreme E, a Hanse-Jürgena Abta, společníka a jednatele společnosti ABT Sportsline. Vrcholoví manažeři také potvrdili účast e-ambasadora značky Cupra, Mattiase Ekströma, mistra světa v rallycrossu a DTM, v sestavě jezdců týmu pro první sezonu mistrovství Extreme E.

Nový showroom Cupra Garage

Značka Cupra oslavila oficiální otevření prvního reprezentačního prodejního a servisního centra Cupra Garage v Evropě. S novým obchodním partnerem v Hamburku je nyní v celém Německu 105 prodejních míst značky. „Německo je největším trhem značky Cupra. Loni jsme na tomto trhu prodali více než 10 000 vozů a nyní se vracíme k dvoucifernému růstu. Otevření prvního showroomu Cupra Garage v Evropě rozšiřuje naši síť 247 specializovaných prodejců Cupra, které již máme na celém světě, a reprezentuje významný krok vpřed v realizaci naší obchodní strategie s cílem stát se globální značkou,“ vysvětlil Wayne Griffiths

Cupra Garage v Hamburku je druhým exkluzivním prodejním a servisním centrem na světě. První reprezentační showroom otevřela značka Cupra loni v hlavním městě Mexika. Moderní přízemní prostory s plochou 340 metrů čtverečních, inspirované garáží a věnované výhradně značce Cupra, se nacházejí na předměstí Hamburku v bývalé průmyslové budově ze začátku 20. století.

Elektrická odysea

U příležitosti slavnostního otevření centra Cupra Garage v Hamburku oznámila značka Cupra svou účast v mistrovství Extreme E. Cupra se spojila se závodním týmem ABT Sportsline jako jeho hlavní partner a v rámci této elektrické odysey přispěje týmem inženýrů a jezdců.

Na slavnostní akci se ve světové premiéře představil koncept závodního SUV s elektrickým pohonem, který zaujal nepřehlédnutelným designem značky. Oba partneři také potvrdili, že oficiálním jezdcem týmu bude Mattias Ekström. Druhé místo na soupisce jezdců bude patřit ženě, protože sportovní pravidla mistrovství Extreme E vyžadují rovné zastoupení obou pohlaví. Týmy tedy musejí nasazovat jednoho jezdce a jednu jezdkyni.

Dr. Werner Tietz poprvé od svého červencového jmenování novým členem představenstva společnosti SEAT, odpovědným za výzkum a vývoj, vystoupil na veřejnosti a neskrýval nadšení z nového projektu: „Extreme E ztělesňuje postoj vyzývatele, jímž se Cupra prezentuje ve světě automobilových závodů, i její ambice prozkoumávat nové zážitky v motoristickém sportu. Rozhodnutí stát se prvním výrobcem automobilů, který se zúčastní tohoto mistrovství, a posílit naši spolupráci s týmem ABT je proto důkazem, že oba partneři sdílejí vizi zásadní proměny světa vysokovýkonných vozů na základě elektrifikace.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze