Aplikace Citymove 2.0 je zase chytřejší. Díky AI uživatelům nabídne další výhody

1
Aplikace Citymove 2.0 je zase chytřejší. Díky AI uživatelům nabídne další výhody
Fotografie: Škoda Auto Digilab
  • Aplikace je nyní vybavena novými funkcemi a využívá AI od izraelského high-tech startupu Anagog
  • Citymove 2.0 upozorňuje uživatele na nabídky na základě jejich aktuální polohy a jejich zvyklostí

Nedostatek parkovacích míst je pro motoristy ve velkých městech nepříjemnou součástí každodenního života. Od srpna 2019 pomáhá uživatelům při rozhodování, zda vzít/nevzít auto, aplikace Citymove, vyvinutá společností Škoda Auto Digilab. Prostřednictvím aplikace lze vybrat, rezervovat a zaplatit širokou škálu možností mobility – autobusy, tramvaje, metro, sdílení kol, taxíky a spolujízdy – ride-hailing. Díky technologii umělé inteligence společnosti Anagog mohou uživatelé využívat také další personalizované nabídky přizpůsobené jejich poloze a zvyklostem.

Jarmila Plachá, vedoucí Škoda Auto Digilab, řekla: „Naše aplikace Citymove je součástí smart mobility ekosystému Škoda Auto Digilab. Soustředíme se především na zákazníky, kteří využívají nejefektivnější trasy podle svých individuálních preferencí a mohou využívat další výhody, jako je jednoduché placení parkovného nebo nově také personalizované nabídky podle jejich aktuální polohy.

Jakmile uživatel zadá výchozí a cílový bod své cesty, aplikace Citymove vypočítá nejlepší trasu a navrhne nejvhodnější způsob dopravy spolu s cenami a časovým srovnáním. Kromě služeb Pražské integrované dopravy jsou v aplikaci zahrnuty také taxíky a služby sdílené mobility Škoda Auto Digilab (elektrické skútry BeRider, peer-to-peer sdílení aut HoppyGo a carsharing Uniqway pro studenty), jakož i služby třetích stran, jako je například ride-hailing.

Multimodální aplikace navíc umožňuje snadné a efektivní parkování v centru Prahy: aplikace sama identifkuje zónu, ve které řidič zastavil, a umožní zaplatit parkovné okamžitě prostřednictvím aplikace a v případě potřeby si dobu parkování později prodloužit. Součástí aplikace je také mapa s nabíjecími místy pro elektromobily.

Umělá inteligence z Izraele

Novinkou je, že aplikace Citymove nyní využívá umělou inteligenci ke zprostředkování nabídek na chytré telefony zákazníků prostřednictvím push oznámení. To přináší zákazníkům další výhody, protože nabídky jsou přizpůsobeny dané lokalitě, zvolenému dopravnímu prostředku a zvyklostem uživatele. Mohou zahrnovat nabídky nápojů, občerstvení nebo služeb v okolí, slevy na pohonné hmoty nebo mytí aut a mnoho dalšího.

Současná podoba aplikace

Technologie vyvinutá izraelskou společností Anagog analyzuje výstupy ze senzorů chytrých telefonů a využívá je k vytváření vzorců mobility. Aplikace data neshromažďuje – potřebné informace o poloze a aktivitě uživatele se nikam neposílají a zůstávají v mobilním telefonu, takže řešení je plně v souladu s pravidly GDPR. Škoda Auto získala menšinový podíl ve společnosti Anagog v červenci 2018. Tento startup byl založen v roce 2010 a specializuje se na vývoj technologií umělé inteligence.

Citymove má již přes 150 tisíc stažení

Pro využívání služeb Citymove si stačí po bezplatném stažení aplikace (pro Android nebo iOS) vytvořit registraci nebo využít již existující účty (Facebook, Google nebo Škoda ID). Od spuštění v srpnu 2019 byla aplikace stažena již 150 000× a každý měsíc se k ní připojí přibližně 10 tisíc nových uživatelů. Každý týden se uskuteční více než 10 tisíc transakcí. V roce 2020 byla aplikace společností Smart City Innovations Institute vyhlášena nejlepším projektem pro město s více než 200 tisíci obyvateli.

Související články