Základní Lucid Air má stát pod 70 tisíc dolarů, dojezd bude mít přes 650 km

Základní Lucid Air má stát pod 70 tisíc dolarů, dojezd bude mít přes 650 km
Fotografie: lucidmotors.com
  • Nejlevnější verze Lucidu Air měla stát pod 80 tisíc dolarů, nakonec to bude jen 69 900
  • Dojezd bude mít 653 kilometrů dle EPA, pohon zadních kol a výkon 480 koní
  • K zákazníkům se ale má dostat až v roce 2022

Lucid Motors plánuje u svého prvního elektromobilu Lucid Air začít nejvyšší verzí Dream Edition a druhou nejvyšší Grand Touring s cenami 169 tisíc dolarů, resp. 139 tisíc. Ty mají přijít na trh ve druhém kvartálu příštího roku, zatímco do konce toho samého roku má být k dispozici verze Touring za 95 tisíc. Na rok 2022 pak Lucid slíbil základní verzi s cenou pod 80 tisíci dolarů. Její cenu ale nyní upřesnil a měla by být dokonce o 10 tisíc dolarů nižší, jak píše electrek.co.

Toto snížení ceny bylo pravděpodobně reakcí na zlevnění Tesly Model S, jejíž cena klesla na 72 tisíc dolarů. Lucid slibuje u základní verze modelu Air dojezd 406 mil podle EPA (653 km), což je o 4 míle více, než má Tesla u Modelu S Long Range Plus. Automobilka zveřejnila i další parametry základní verze, tedy výkon 480 koní z jednoho motoru a volitelně bude i verze se dvěma motory a pohonem všech kol. Velkou výhodou je také 900V architektura baterie, která umožní opravdu rychlé DC nabíjení.

Zároveň Lucid nabídne i modernější design než Tesla Model S, která vznikla v roce 2012. Problémem Lucidu ovšem je, že zatím jde pouze o auto „na papíře“, zatímco Tesla již Model S dávno dodává zákazníkům. Lucid má před sebou ještě obrovský kus práce, protože ještě nemá ani vybudovanou továrnu. Ale doufejme, že se Lucidu těchto plánů podaří dosáhnout, protože ve výsledku na tom vydělá zákazník, který bude mít nejen možnost výběru, ale konkurence také žene vývoj více dopředu a výrobci se musí více snažit, pokud jde o inovace i cenu.

Technické parametry Lucid Air základní

Kompletní specifikace
Konstrukcesedan, ? × ? × ? mm, ? kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon353 kW, 480 koní
Baterie113 kWh (100 kWh využitelná kapacita)
Nabíjenípalubní: 19,2 kW,
Spotřeba?
Cena od1 700 000 Kč
Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze