Volvo otevřelo ve Švédsku síť nabíječek pro těžká nákladní vozidla

Volvo otevřelo ve Švédsku síť nabíječek pro těžká nákladní vozidla
Fotografie: Volvo Trucks
  • Služba je dostupná nejprve na domácím trhu ve Švédsku
  • Zaručen je bezproblémový přístup k 29 dobíjecím stanicím
  • Časem bude dostupných 1 700 nabíječek v blízkosti dálnic

Ve Švédsku se otevírá nová národní síť veřejných rychlonabíjecích stanic pro těžká elektrická nákladní vozidla. Dobíjecí síť je napájena energií z obnovitelných zdrojů. Nová služba od společnosti Volvo Trucks nabízí dopravcům jednodušší vyhledání a přístup k dobíjecím stanicím. Síť pro rychlé nabíjení elektrických nákladních vozidel je klíčovou součástí přechodu na udržitelnější těžkou přepravu. V letech 2023 a 2024 se ve Švédsku plánuje otevření celkem asi 130 dobíjecích stanic. Stanice jsou provozovány několika různými společnostmi a společnost Volvo Trucks je jedním ze zúčastněných partnerů.

Volvo Trucks Electric

Služba bude nejprve spuštěna ve Švédsku a další trhy v Evropě a ostatních částech světa budou následovat. Nabíjecí služba Volvo poskytne v první vlně bezproblémový přístup k 29 dobíjecím stanicím provozovaným OKQ8. Dobíjecí stanice budou napájeny zelenou elektřinou. „Jedná se o skutečný průlom pro elektrifikaci těžké nákladní přepravy. Naši zákazníci budou mít přístup k veřejným rychlonabíjecím stanicím po celém Švédsku a díky tomu bude přechod na elektrický pohon jednodušší než kdy dříve,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks. Nová služba je otevřená pro všechny značky nákladních vozidel a zobrazuje všechny nabíjecí stanice vhodné pro těžká nákladní vozidla bez ohledu na to, kdo je provozuje. Uživatel může platit za nabíjení prostřednictvím nové platformy: v blízké budoucnosti bude také možná rezervace doby nabíjení.

„Zákazníci budou moci získat spolehlivé informace o tom, kde najdou dobíjecí stanice pro těžká elektrická nákladní vozidla, a budou mít jistotu, že platí spravedlivou tržní cenu bez skrytých poplatků. S možností dobře naplánovat trasu dopředu a minimem administrativy jsem přesvědčen, že se jedná o důležitý krok k tomu, aby se elektrická nákladní vozidla stala ještě oblíbenějšími u majitelů vozových parků,“ říká Roger Alm. Volvo Trucks úzce spolupracuje s provozovateli dobíjecích stanic po celém světě na co nejplynulejším a nejrychlejším rozšíření sítě nabíjecích stanic a služeb. Současně buduje dobíjecí infrastrukturu prostřednictvím společného podniku Milence, tvořeného společnostmi Daimler Truck a Traton Group.

Výsledkem partnerství bude výstavba a provoz nejméně 1 700 vysoce výkonných dobíjecích stanic se zelenou elektřinou v blízkosti dálnic, jakož i v logistických centrech po celé Evropě. Tato nabíjecí infrastruktura umožní nabíjení pro všechna těžká elektrická vozidla bez ohledu na značku. Zákazník může najít a zaplatit za nabíjení prostřednictvím služeb v systému Volvo Connect a nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Digitální mapa ukazuje polohu dobíjecích stanic a jejich dostupnost. V blízké budoucnosti bude dokonce možné nastavit rezervaci doby nabíjení.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze