Volva S60 a V60 dostala v testech bezpečnosti plný počet hvězd

Volva S60 a V60 dostala v testech bezpečnosti plný počet hvězd
  • Volvo si v testech bezpečnosti Euro NCAP 2018 vysloužilo hodnocení pěti hvězd
  • Oba modely navazují na stejné hodnocení modelů V40 a XC90

Volvo bylo vždy synonymem pro bezpečnost. Ačkoliv v posledních několika letech konkurence Volvo dohnala, tak švédská automobilka v rukou čínských majitelů nezahálí a dál je pro ni bezpečnost na prvním místě. Důkazem budiž testy nových modelů Volvo.

Volvo S60

Sedan S60 spolu s kombi V60 si v testech bezpečnosti Euro NCAP 2018 vysloužil maximální hodnocení pěti hvězd. Tím pokračují v úspěšné pětihvězdičkové linii modelů Volvo. Tyto výsledky jen dokazují, že si automobilka Volvo Cars svou reputaci výrobce jedněch z nejbezpečnějších vozů na silnici rozhodně zasluhuje. Všechny modely Volvo, od kompaktního hatchbacku V40 až po velké SUV XC90, které jsou v současné době v prodeji, jsou vybaveny bezpečnostními technologiemi, za které byly v testech Euro NCAP oceněny maximálním počtem bodů.

Režim testování Euro NCAP pro rok 2018 byl dosud tím nejnáročnějším, přičemž byly kladeny mnohem vyšší nároky na bezpečnostní technologie s tím, že byly důkladně prověřovány systémy detekce cyklistů s funkcí automatického brzdění a nouzové systémy udržující vůz v daném jízdním pruhu. Volva V60 a S60 vyšla z nového režimu testování jako jedna z nejbezpečnějších vozidel.

Výsledky testování dokazují, že společnost Volvo Cars i nadále zůstává průmyslovým lídrem v oblasti bezpečnosti a neustále tlačí vývoj směrem k novým a stále vyspělejším technologiím,“ komentuje výsledky Malin Ekholm, ředitelka centra pro bezpečnost ve společnosti Volvo Cars. „Bez ohledu na to, jaké Volvo si vyberete, se vždy můžete spolehnout na to, že vy i vaši blízcí budete cestovat v jednom z nejbezpečnějších vozů na trhu.“

Modely S60 a V60 jsou postaveny na modulární platformě SPA z dílny automobilky Volvo a sdílejí bezpečnostní technologie se svým větším sourozencem Volvem XC60 a s modely nejvyšší devadesátkové řady Volvo. Standardní součástí všech vozů Volvo je soubor aktivních bezpečnostních technologií s funkcí automatického brzdění, který je znám pod názvem City Safety. U modelů Volvo S60 a V60 začal systém City Safety jako první na světě využívat funkci automatického brzdění také ke zmírnění srážky s protijedoucím vozidlem. Systém City Safety zůstává i nadále jediným bezpečnostním systémem na trhu, který pomáhá rozpoznat chodce, cyklisty i velká zvířata.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze