Volkswagen Financial Services slaví s půjčovnou elektromobilů velký úspěch

Volkswagen Financial Services slaví s půjčovnou elektromobilů velký úspěch
Fotografie: Martin Pultzner, fDrive.cz
  • Na výběr je celá řada elektromobilů s logem VW, Škoda nebo Audi
  • Denní nájezd je povolen do hranice 150 km
  • Cena je 500 Kč bez DPH za jeden den

Společnost Volkswagen Financial Services zavedla letos v březnu pro svou firemní klientelu možnost vyzkoušet si elektromobilitu na vlastní kůži. Od té doby se nová půjčovna elektromobilů těší velkému zájmu. Nejčastější doba zápůjčky je 14 dnů a elektromobily jezdí nejen po celé České republice, ale i do zahraničí. Ohlasy klientů jsou s velkou převahou pozitivní a mnozí z nich na základě svých prvních větších zkušeností s elektromobilitou již vážně uvažují o kompletním nebo částečném přechodu na elektromobilitu. „Mám velkou radost, že se nám podařilo úspěšným projektem půjčovny elektromobilů vyvolat velký zájem našich firemních klientů o udržitelnou mobilitu s nulovými přímými emisemi,“ říká Vratislav Strašil, generální ředitel společnosti Volkswagen Financial Services, a dodává: „Největší poptávku registrujeme od českých dceřiných firem mezinárodních koncernů, jejichž mateřské společnosti ve svých ESG strategiích přecházejí k uhlíkové neutralitě. Co se týká sektorového členění, nejvíc elektromobilů si od nás půjčují firmy působící v energetických a technologických odvětvích.

Zájem o elektromobily z půjčovny společnosti Volkswagen Financial Services od jejího březnového startu strmě roste. Vytíženost vozového parku složeného z 10 elektricky poháněných vozidel reprezentujících různé automobilové segmenty dosáhla v září 86,6 % a v průběhu října se vyšplhala dokonce na 93 %. V aktuální nabídce jsou modely Audi Q4 e-tron Sportback, Cupra Born, Škoda Enyaq, Volkswagen ID.4, Volkswagen ID.5, Volkswagen ID. Buzz a jeho užitková verze Cargo. „Naši klienti si elektromobily půjčují nejčastěji na 14 dnů a podnikají s nimi také delší cesty nejen v rámci Česka, ale i do zahraničí. Chtějí si elektromobilitu důkladně vyzkoušet ve všech možných podmínkách provozu svého vozového parku, což přesně naplňuje záměr, s nímž jsme se do realizace projektu půjčovny elektromobilů pustili,“ bilancuje první půlrok elektromobilové půjčovny Vratislav Strašil.

„Nejvíc nás těší pozitivní ohlasy zákazníků po výpůjčce, které s velkou převahou dominují. Mnohé firmy na základě dobrých zkušeností s dlouhodobějším provozem elektromobilů již vážně uvažují o jejich zařazení do svého vozového parku. Některé firmy elektromobily dokonce už provozují a mají konkrétní plány na další rozšiřování vozového parku směrem k elektromobilitě,“ říká Vratislav Strašil a doplňuje: „A i v těch několika případech, kdy se firmy po zápůjčce rozhodly, že prozatím vzhledem ke svým specifickým požadavkům na mobilitu zůstanou u vozidel poháněných spalovacími motory, oceňují naši klienti nesporné přednosti elektromobilů, ať se jedná o jízdní dynamiku, nebo plynulost řízení.“ Zákazníci si mohou v půjčovně elektromobilů společnosti Volkswagen Financial Services zvolit dobu pronájmu v rozsahu od 7 do 60 dní.

Nájemné 500 Kč bez DPH za den zahrnuje pojištění vozidla s 5% spoluúčastí, nabíjecí kartu Chargee, která je k elektromobilům nabízena i v rámci operativního leasingu a pokrývá kompletní síť veřejných nabíječek, a servisní kartu s kontaktem na technickou asistenci. Počet ujetých kilometrů za den je omezen na 150 km, přičemž kilometry ujeté nad touto hranicí jsou zpoplatněny částkou 1,80 Kč bez DPH/km. Elektromobily z půjčovny se předávají a vracejí u autorizovaného prodejce Porsche Praha-Prosek na Praze 8. Vozy ID. Buzz Cargo lze vyzvedávat a vracet také u společnosti Auto Heller Ostrava v Moravské Ostravě a Přívozu nebo u Auto Vysočina v Jihlavě. Nabídka je určena pro firemní klienty s vozovým parkem čítajícím 5 a více vozů. Firmy při zapůjčení elektromobilu získají od společnosti Volkswagen Financial Services také kompletní nabídku financování včetně pojištění na míru jejich specifickým potřebám.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze