Sue Ryder bude jezdit elektricky, od VWFS dostala Volkswagen ID.4

Sue Ryder bude jezdit elektricky, od VWFS dostala Volkswagen ID.4
Fotografie: Volkswagen Financial Services
  • Zapůjčený Volkswagen ID.4 pochází z půjčovny elektromobilů
  • Organizace Sue Ryder již delší dobu využívá model Caddy
  • VWFS podporuje i Centrum Paraple nebo Platformu Breakfaststory

Společnost Volkswagen Financial Services předala zástupcům neziskové organizace Sue Ryder elektromobil Volkswagen ID.4 z vozového parku své půjčovny elektromobilů. Nová posila týmu bude sloužit především jako referentský vůz zaměstnancům, kteří organizují přednášky a workshopy o České republice. Volkswagen Financial Services tím pokračuje v dlouhodobé podpoře organizace Sue Ryder a jejích aktivit. „Mám velkou radost, že můžeme pokračovat v naší dlouhodobé spolupráci s organizací Sue Ryder,“ říká Vratislav Strašil, generální ředitel Volkswagen Financial Services. „Z naší úspěšné půjčovny elektromobilů jsme nyní zástupcům organizace Sue Ryder předali praktické a prostorné SUV ID.4 s čistým elektrickým pohonem, které je do pražských ulic ideálním řešením. ID.4 však v případě potřeby snadno zvládne i dálkové jízdy díky dojezdu na jedno nabití až 526 km.

Nezisková organizace Sue Ryder provozuje již delší dobu Volkswagen Caddy, který dopravuje klienty na vyšetření po pražských nemocnicích. Další automobil, tentokrát z kategorie lehkých užitkových vozů, zásobuje dobročinné obchody organizace Sue Ryder a v průběhu devíti let ujel přibližně 90 000 km, převážně po Praze. Revírem zapůjčeného referentského vozu ID.4 bude rovněž hlavní město Česka, ale Sue Ryder vyšle své školitele a poradce po celém Česku. „Plánujeme cesty například do Pardubic nebo Jihlavy,“ doplňuje Petr Havelík – manažer provozu. Nezisková organizace Sue Ryder pečuje o seniory, kteří patří mezi nejzranitelnější členy naší společnosti, a poskytuje jim poradenství, osobní asistenci a pobytovou i paliativní péči.

Současně provozuje dům pro seniory s 52 lůžky, z nichž je 50 v současnosti obsazeno. Průměrný věk klientů je 85 let, ale nejstarší klientka nedávno oslavila 104 let a vede i nadále čilý život. Sue Ryder se svým klientům snaží zajišťovat důstojné stárnutí a plnohodnotný život až do úplného konce, aby neodcházeli ze světa sami, v neznámém prostředí a s cizími lidmi. Zatímco 60 tisíc seniorů v České republice žije v pobytových sociálních službách a 40 % z nich umírá ve zdravotnických zařízeních, umožnil paliativní přístup snížit počet úmrtí klientů Sue Ryder v nemocnicích z 64 % na 18 %. Zajímavým faktem je, že vůz pochází z nedávno otevřené půjčovny elektromobilů, která se těší velkému zájmu zákazníků. Jen v září bylo rozpůjčováno 86 % z celkového počtu vozidel.

Mezi velmi oblíbené modely patří i Volkswagen ID.4, který byl v roce 2022 se 170 000 dodanými vozy globálně nejprodávanějším elektromobilem nejen značky Volkswagen, ale celého koncernu. Všestranné elektrické SUV přesvědčí nejen svým velkorysým vnitřním prostorem a robustní konstrukcí, ale také intuitivním ovládáním a širokou nabídkou vyspělých technologií včetně světlometů IQ.LIGHT-Matrix LED a bezdrátových aktualizací OTA. Provozní hospodárnost zvyšuje tepelné čerpadlo využívající odpadní teplo k vytápění interiéru. Společnost Volkswagen Financial Services buduje tradici pomoci potřebným již od svého založení a každý rok se svými zaměstnanci realizuje řadu projektů v oblasti společenské odpovědnosti.

Volkswagen Financial Services například loni oslavil 30 let svého působení na českém trhu 30 dobrými skutky. Mezi ně patřila mimo jiné podpora dlouhodobých partnerů, kterými jsou kromě organizace Sue Ryder rovněž Centrum Paraple nebo platforma Breakfaststory. Zapůjčením pěti vozů organizaci Člověk v tísni se společnost Volkswagen Financial Services pohotově zapojila do pomoci lidem postiženým válkou na Ukrajině. Mezi nové projekty patřila také sbírka pro děti v dětských domovech podporované spolkem Dobré víly.

Technické parametry Volkswagen ID.4 Pro Performance (77 kWh)

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 4 584 × 1 852 × 1 612 mm, 2 124 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: zadní
Výkon150 kW, 204 koní, točivý moment: 310 Nm
Baterie82 kWh (77 kWh využitelná kapacita)
Nabíjenírychlonabíjení: 135 kW, palubní: 11 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 17,8 kWh / 100 km, dojezd: 506 km
Cena od1 387 900 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze