Exkluzivní Volkswagen Big Night 2024 ukázal prodloužený ID. Buzz a další novinky

Exkluzivní Volkswagen Big Night 2024 ukázal prodloužený ID. Buzz a další novinky
Fotografie: Volkswagen Užitkové vozy
  • Značky Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen Financial Services představily v pražském Fóru Karlín aktuální novinky ze svého produktového portfolia
  • Poprvé před českým publikem: modernizovaný Golf na oslavu 50. výročí, 3. generace modelu Tiguan, 9. generace modelu Passat a zcela nový ID. Buzz Long
  • Společnost Volkswagen Financial Services prezentovala přehled produktů pro rok 2024 včetně vyřízení dotací na elektromobily a v charitativní části večera podpořila Centrum Paraple

Velkolepým večerem Volkswagen Big Night 2024 v pražském Fóru Karlín zahájily značky Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen Financial Services další intenzivní fázi své produktové ofenzivy. Veřejnosti se tam představil prodloužený Volkswagen ID. Buzz, modernizovaný Volkswagen Golf, který slaví 50leté výročí, nebo nové modely Volkswagen Tiguan a Volkswagen Passat. Všechny zmíněné novinky nabízí i elektrifikovanou variantu, protože Volkswagen ID. Buzz je plně elektrický, Tiguan a Passat mají i plug-in hybridní a mild-hybridní motorizaci a Golf má pod kapotou alespoň mild-hybrid. Volkswagen Financial Services prezentoval aktuální výhodnou nabídku od financování přes servisní balíčky až po vyřízení dotace na elektromobilitu a zástupcům dlouhodobě podporovaného Centra Paraple předal šek a výtěžek z charitativní tomboly v hodnotě 592 000 Kč.

Volkswagen představil nový Tiguan i Passat a modernizovaný Golf

Volkswagen je s Fórem Karlín úzce spjatý – právě tady, jen krátce po otevření těchto krásných prostor, se před necelými 10 lety konala česká premiéra osmé generace modelu Passat. V roce 2024 se sem znovu vracíme v plné síle v zastoupení tří silných značek: Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen Financial Services,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen společnosti Porsche Česká republika, a dodává: „Tehdy to byl Passat, dnes to je opět Passat, tentokrát úplně nová 9. generace, a s ním navíc i dlouhá řada dalších nových modelů, které po všech stránkách naplňují definici bestselleru – skvělým příkladem je modernizovaný Golf, s nímž letos slavíme padesátiny tohoto symbolu široce dostupné individuální mobility.

Nový Volkswagen Tiguan

Volkswagen Golf je již pět desetiletí automobilovou ikonou, která z hlediska celkově prodaných počtů kus nemá obdoby. Dokazuje to i modernizovaná verze aktuální osmé generace, která má všechny předpoklady, aby pokračovala v prodejních úspěších svých předchůdců, jichž se od roku 1974 prodalo již více než 37 milionů exemplářů. Dalšími pilíři obnoveného produktového portfolia značky Volkswagen jsou nové generace modelů Passat a Tiguan, které kromě osvědčených silných stránek přinášejí do svých segmentů pokrokové technologie a na první pohled zaujmou působivým designem.

Modernizovaný Volkswagen Golf GTI

Volkswagen Užitkové vozy představuje ID. Buzz Long

Značka Volkswagen Užitkové vozy si pro tento významný večer připravila etablované modely Amarok ve vrcholné výbavové linii Aventura a kempovací Grand Californii. Návštěvníci ale především ocenili českou výstavní premiéru vozu ID. Buzz Long,“ říká Mirka Cimrová, ředitelka divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika.

Nejvýkonnější Bulli všech dob. To je nový VW ID. Buzz GTX.

Plně elektrický Volkswagen ID. Buzz Long je prodlouženou karosářskou verzí ikonického modelu ID. Buzz, která přináší řadu významných inovací od head-up displeje přes zdokonalený informační a zábavní systém nové generace a dálkově ovládané zaparkování vozu prostřednictvím chytrého telefonu až po nový výkonnější elektrický pohon. První pohled na prodloužený Volkswagen ID. Buzz, dokonce v nové vrcholné verzi GTX, jsme již přinesli ze slunné Mallorcy.

Společnost Volkswagen Financial Services prezentoval na večeru Volkswagen Big Night 2024 její jednatel Vratislav Strašil: „Volkswagen Financial Services je lídrem ve financování mobility na českém trhu už více než 30 let a na evropském dokonce už 75 roků! Nabízíme úvěrové produkty, operativní leasing, pojištění, servis a další služby mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám. V poslední době se hodně věnujeme rozvoji elektromobility, včetně zajišťování aktuálních dotací pro naše klienty.

Volkswagen ID. Buzz Long

Společnost Volkswagen Financial Services (VWFS) představila na akci Volkswagen Big Night 2024 své kompletní portfolio produktů včetně aktuálních akčních nabídek, jimž vévodí zcela unikátní 0% úrok na všechny osobní vozy Volkswagen. Velkému zájmu klientů se těší také servisní balíčky a nově i zařízení dotace. Kromě vyřízení žádosti o dotace a nulového úroku nabízí Volkswagen Financial Services také bezplatný servis po dobu 5 let nebo do ujetí 150 000 km. Dalším bonusem pro zákazníky je nabíjecí karta Chargee, na kterou Volkswagen Financial Services poskytuje navíc 3 % slevu na veřejné nabíjení.

Společnost Volkswagen Financial Services se postarala také o charitativní část programu večera Volkswagen Big Night 2024 věnovanou podpoře Centra Paraple. Poskytovatel finančních a dalších s produktů navázal partnerství s Centrem Paraple již před téměř 30 lety, tehdy ještě pod názvem ŠkoFIN. Volkswagen Financial Services je tak v současnosti nejdéle přispívající firmou od založení Centra, jehož zástupci převzali na večeru Volkswagen Big Night 2024 z rukou jednatelů Vratislava Strašila a Nataliye Bauhuber šek na částku 400 000 Kč, charitativní tombola vynesla 192 000 Kč, konečná částka tedy byla 592 000 Kč. Kromě finančních příspěvků se do podpory Centra Paraple zapojují společnými dobročinnými aktivitami také zaměstnanci společnosti VWFS.

Koncert kapely MIG21 na Volkswagen BIG NIGHT 2024

Večerem Volkswagen Big Night 2024 provázel moderátor Libor Bouček a o hudební doprovod v úvodu akce se postarali Tamara a Tomáš Klusovi. Hlavní hudební hvězdou večera byla kapela Mig 21 s frontmanem, showmanem, společenským samotářem, zpívajícím hercem a hrajícím zpěvákem Jiřím Macháčkem. Mezi účastníky nechyběly osobnosti českého veřejného života úzce spjaté se značkami Volkswagen a Volkswagen Užitkové vozy, jakými jsou Petr Čech, Tamara a Tomáš Klusovi, Vavřinec Hradilek, Lukáš Hejlík nebo Lukáš Krpálek.

Technické parametry Volkswagen ID. Buzz LWB

Kompletní specifikace
KonstrukceMPV, 4 962 × 1 985 × 1 937 mm, 2 600 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: zadní
Výkon210 kW, 282 koní, točivý moment: 560 Nm
Baterie91 kWh (85 kWh využitelná kapacita)
Nabíjenírychlonabíjení: 200 kW, palubní: 11 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 460 km
Cena od
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze