Volkswagen Financial Services hlásí velký zájem o dotační program na elektromobily

2
Volkswagen Financial Services hlásí velký zájem o dotační program na elektromobily
Fotografie: Martin Pultzner, fDrive.cz
  • V rámci VWFS je k dispozici servis po dobu pěti let a nabíjecí karta Chargee
  • Dotační program je vypsán na období od letošního března do 30. září 2025
  • Největší zájem je zatím o Škodu Enyaq

Společnost Volkswagen Financial Services (VWFS) registruje týden po vypsání dotačního programu „Záruka Elektromobility – I. výzva“ Ministerstvem obchodu a průmyslu velký zájem své firemní klientely o dotace na elektromobily. Během prvního týdne uzavřelo s VWFS smlouvu o financování elektromobilu koncernu Volkswagen včetně žádosti o dotaci 76 zákazníků. Největší zájem je o trošku očekávaně o český model Škoda Enyaq, následuje rodina elektromobilů Volkswagen ID. „Po vypsání dotačního programu jsme byli připraveni na velký zájem zákazníků, ale realita předčila naše očekávání,“ říká Vratislav Strašil, generální ředitel společnosti Volkswagen Financial Services.

„Zákazníci oceňují zejména náš úvěr s nulovým úrokem v celé modelové paletě elektromobilů koncernu Volkswagen, která splňuje dotační podmínku ceny do 1,5 mil. Kč bez DPH, a jejich bezplatný servis na pět let. To je kombinace, která je na trhu zcela unikátní. Bodujeme také komplexností našich služeb, které nyní zahrnují vyřízení žádosti o dotaci na nákup elektromobilu zcela zdarma a jednoduše – s námi je dotace na elektromobil otázkou pár kroků. Prodejní síť koncernu Volkswagen má navíc k dispozici velký výběr skladových vozů, takže po vyřízení dotace lze s novým elektromobilem rychle začít jezdit,“ dodává dále Strašil.

Vyřízení žádosti o dotace u VWFS je velmi jednoduché: klient pouze dodá potřebné informace, všechno další zajistí zdarma pracovníci VWFS. Kromě vyřízení žádosti o dotace nabízí Volkswagen Financial Services také nulový úrok a bezplatný servis po dobu 5 let nebo do ujetí 150 000 km. Dalším bonusem pro zákazníky je nabíjecí karta Chargee, kterou společnost Volkswagen Financial Services poskytuje zdarma při podpisu smlouvy. S nabíjecí kartou Chargee lze snadno a za výhodných podmínek s 3% slevou doplňovat elektrickou energii z nabíjecích stojanů všech velkých distributorů v Česku (ČEZ, PRE, E.ON, Ionity) i v Evropě a v síti dealerů koncernu Volkswagen.

O dotaci na pořízení vozidla s bezemisním pohonem (akumulátorová a vodíková elektrická vozidla) včetně neveřejné dopravní infrastruktury mohou žádat malé, střední i velké podniky, které nejsou vlastněné územně správními celky. Dotační program je vypsán na období od března letošního roku až do 30. září 2025, nebo do vyčerpání alokovaných 1,95 miliardy Kč. Samotná investice musí být realizována do konce roku 2025. Díky dotačnímu programu lze na bezemisní osobní automobily, jejichž pořizovací cena nepřesáhne 1 500 000 Kč bez DPH a které budou dodány maximálně 6 měsíců od jejich první registrace s méně než 6 000 ujetými kilometry, získat finanční příspěvek až 200 000 Kč.

Na užitková vozidla kategorií N1 a N2 může stát přispět částkou až 250 000 Kč, resp. 300 000 Kč. Podmínkou je financování vozidla komerčním úvěrem u leasingové společnosti nebo komerční banky po dobu alespoň 12 měsíců. V rámci jedné žádosti lze vyřídit dotaci na celou flotilu vozidel pořizovanou na jednu smlouvu.

Diskuze ke článku
Josef L
Josef L
Naposledy upraveno: 28. 3. 07:30
76 žádostí o dotace, to je opravdu velké číslo, které nikdo nečekal :) V Holandsku by to bylo tisíce. Zajímavé je, že zákazníci chtějí dotaci na předražený Enyaq a nevyberou si podstatně levnější auto, které vyjde i bez dotace levněji.... fakt Češi neumí počítat.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze