Víme, jak se to má se službou Volvo on Call v Česku

Víme, jak se to má se službou Volvo on Call v Česku
4
  • Proces implementace je již spuštěn, přesný termín bude stanoven centrálou
  • Problém spočíval v poddimenzovaných serverech

V souvislosti s Volvem se nás často ptáte na službu Volvo on Call. Množství dotazů, jestli se u nás služba vůbec někdy spustí, proč u nás nefunguje nebo jestli na nás Volvo prostě jen „kašle“, se zvýšilo po testu Volva XC90, které službu také postrádá. A právě u hybridu by mobilní aplikace, která zjistí veškeré informace o vozidle nebo dokáže auto dálkově vytápět, přišla velice vhod.

Scénář naštěstí nemá ten nejhorší průběh, kdy by Volvo nezajímal tak malý trh a proto se tedy neobtěžovalo službu do ČR vůbec zavádět. Při zavádění služby Volvo on Call se jednoduše nepočítalo s tak velkým zájmem a majitelé v Německu a dalších zemích, kde služba funguje, využívají mobil propojený s automobilem více než se čekalo. Komunikace mezi automobilem a telefonem neprobíhá přímo, aby nedošlo k problémům jako v případě Mitsubishi Outlanderu. Vše je řešeno přes server, na který chodí požadavky z mobilní aplikace. Server pak pošle příkaz samotnému automobilu, který je připojený k internetu. Servery ale byly bohužel dimenzovány na mnohem menší míru využívání. Kvůli obavám, že služba poběží ve všech evropských pomalu a nebude stabilní, se automobilka rozhodla v tuto chvíli nepokračovat v rozšiřování do dalších států.

Volvo On CallVolvo On CallVolvo On CallVolvo On CallVolvo On Call

Volvo se totiž bálo nespokojenosti zákazníků, kteří by si za službu připlatili, ale nakonec by jim nefungovala. Proto se čekalo, než se kapacita serverů navýší a služba bude fungovat bezchybně pro všechny zákazníky. Momentálně je spuštěn proces implementace. Přesný termín spuštění bude stanoven centrálou. Určitě vás budeme o dalším průběhu informovat.

Diskuze ke článku
Jiří Kolář
Na co jsou třeba nějaké servery při dálkovém ovládání topení, klimatizace a dalších funkcí vozdila, ke informacím informacím o vozidle atd. ???
Martin Smolík
Takže VOC funguje v celé Evropě, USA, Číně atd. ale ne v ČR, protože těch pár zdejších uživatelů by způsobilo kolaps všech serverů ? Co to je za hloupost ?? Nejsou to spíš trošku legrační pokusy o ospravedlnění reálného kolapsu ze strany Volva vůči ČR (anebo ČR vůči Volvu ?). Je dost trapné že v nejnovější oslavně prezentované generaci Volvo aut (XC90, S90, V90) si majitelé, kteří za ně dali miliony, nemůžou například spustit na dálku topení apod. (a ve starých Volvech to bez problémů a bez serverů šlo). A přitom stačí si to auto koupit za rohem v Německu nebo Polsku, aktivovat si VOC tam a VOC bude v ČR normálně fungovat a servery kupodivu nespadnou ... Problém asi bude někde úplně jinde ...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze