Už víme, kdy se představí Jaguar Type 01. Naživo jej poprvé uvidíme v USA

Už víme, kdy se představí Jaguar Type 01. Naživo jej poprvé uvidíme v USA
Fotografie: Jaguar
  • Premiéra se uskuteční v americkém New Yorku
  • Stane se tak letos v říjnu
  • Představení vozu má prý proběhnout „velmi speciálním způsobem“

Britská automobilka Jaguar konečně oznámila datum premiéry svého převratného elektromobilu. Luxusní GT s označením Type 01 zahájí znovuzrození značky a ukáže se v americkém New Yorku. Stane se tak letos v říjnu a obchodní ředitel koncernu JLR, Leonard Hoornik, prohlásil, že premiéra proběhne „velmi speciálním způsobem“. Co si ale pod tím představit? To zatím nikdo neví. Jaguar každopádně věří, že americký trh bude pro tuto značku velmi důležitým trhem. Elektrické GT se čtyřmi místy k sezení a výkonem okolo 1 000 koní nabídne luxusní výbavu, pohon všech kol, platformu EMA, 800V architekturu a ultra rychlé nabíjení. Jaguar Type 01 bude v sériové verzi vycházet z konceptu X900, což bylo interní kódové označení předprodukční verze.

Označení „0“ odkazuje na bezemisní pohon a číslo „1“ připomíná status prvního Jaguaru nové éry. Maskované prototypy vozu Jaguaru Type 01 se nedávno ukázaly v Monaku, kde se konaly i první mezinárodní jízdy. Nyní je v plánu říjnové uvedení na trh a první vyrobené kusy se k rukám zákazníků dostanou v první polovině příštího roku. Tím se přeruší 18měsíční pauza ve výrobě nových vozů Jaguar, která začala s ukončením výroby SUV modelu F-Pace v prosinci.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze