Toyota i Lexus budou mít ve svých modelech LTE připojení. K čemu je to dobré?

Toyota i Lexus budou mít ve svých modelech LTE připojení. K čemu je to dobré?
  • Dodavatel LTE připojení bude AT&T
  • Prozatím se LTE dostane pouze na americký trh
  • Lepší internet může mít vliv na produktivnější organizování taxíků ve městech

Ještě letos dostanou automobily Toyota a Lexus pokročilý systém mobilního propojení. Budou se totiž moci připojit k mobilní síti LTE. Jako první dostane toto vylepšení americký trh. Nový systém mobilního propojení vznikl ve spolupráci s hlavními telekomunikačními operátory v Japonsku a USA.

Toyota chystá LTE připojení

Systémem mobilních služeb budou vybaveny první modely Toyoty a Lexusu na podzim roku 2019, a to ve všech padesáti státech USA. Fungování systému je založeno na digitální platformě Global Communication Platform, kterou společně vyvinuly Toyota a KDDI. Díky ní se router instalovaný v automobilu automaticky připojuje k libovolné místní mobilní síti bez roamingu. Tuto platformu firmy poprvé představily v roce 2016. Nyní se konečně dočkala uvedení do praxe.

Nejen hotspot

Dodavatelem LTE připojení bez omezení dat pro automobily Toyota a Lexus bude AT&T. Připojení bude v automobilu sloužit jako hotspot pro telefony a tablety. Mezi funkcemi nového systému je dálkové zapnutí auta, topení a klimatizace, vzdálená diagnostika automobilu, která bude k dispozici majiteli a autorizovanému servisu, snadný import cílů do navigačního systému nebo služba Safety Connect umožňující spojení řidiče s asistenční službou 24 hodin denně pomocí jediného tlačítka.

Automobily reprezentují nejvyšší úroveň mobilních zařízení. Ve spolupráci s Toyotou a KDDI zajistíme milionům uživatelů přístup k výhodám plynoucím z připojení k internetu,” sdělil Chris Penrose, prezident IoT Solutions v AT&T. „Nový systém propojení automobilů prohloubí spolupráci AT&T s Toyotou. Obě firmy jsou zakladateli centra American Center for Mobility, jež slouží k testování automatizovaných automobilů propojených v rámci sítě.“

Systém koordinace pohybu taxíků

Toyota spolupracuje s KDDI v mnoha oblastech, kde je internet v automobilech velkým přínosem. Společně s Tokyo Hire-Taxi Association vyvíjejí taxikářské služby nové generace i nové mapy, které zachycují hustotu provozu v jednotlivých pruzích víceproudých silnic i informace o překážkách na cestě.

Spolu s JapanTaxi a Accenture vytvořily Toyota a KDDI systém koordinace pohybu taxíků, který předvídá potřeby taxikářských služeb s využitím historických údajů o poskytnutých službách, big data a informací o aktuální situaci ve městě.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze