I řidičům nákladních aut usnadní život aplikace k autu, přichází s ní Scania

I řidičům nákladních aut usnadní život aplikace k autu, přichází s ní Scania
Fotografie: Scania
  • Scania uvedla na český trh novou mobilní aplikaci Scania Driver
  • Její koncept představila na loňském zářijovém veletrhu IAA Transportation
  • Řidičům nabízí přehled o stavu vozidla a dává i možnost ovládat některé funkce

Na aplikace k autům, s jejichž pomocí lze sledovat stav auta a ovládat některé funkce, jsme u osobních automobilů již zvyklí. Zejména pak u elektromobilů a plug-in hybridů, kde se přidává možnost sledování stavu baterie, ovládání nabíjení nebo spínání vytápění či klimatizace auta před odjezdem. U nákladních aut to ale zatím běžné není, ovšem Scania myslí i na jejich řidiče „Aplikaci jsme vytvořili na základě zpětné vazby od samotných řidičů,“ popisuje vznik Scania Driver projektový manažer Emil Jungnelius. Aplikace má především usnadnit šoférům jejich každodenní život a mobil se díky ní stane jejich virtuální prodlouženou ruku při ovládání vozidla. S jeho pomocí tak je možné například na dálku nastavit teplotu nezávislého topení.

Aplikace Scania Driver ukáže hodnocení řidiče i stav provozních kapalin

Mobilní aplikace Scania Driver kromě toho umožňuje řidičům sledovat hodnocení efektivity jejich jízdy ze systému Driver Support. Na dálku je možné také zobrazit jízdní data nebo se podívat na hladinu nafty a emisního činidla AdBlue. Přímo v kabině pak šoférům pomůže propojení s aplikací Scania Driver’s Guide s uživatelským návodem ke konkrétnímu vozidlu, které mají s mobilním telefonem spárované.

Zobrazení dat z tachografu také řidiči pomůže

V aplikaci Scania Driver si řidiči mohou zobrazit i data z tachografu. To jim umožní ve svém mobilním telefonu naplánovat jednotlivé zastávky po cestě a sledovat dobu, po kterou řídili. Uvidí také, jestli jsou s vozidlem objednaní na servis a v případě nenadálé události mohou najít nejbližší pobočku Scania ve svém okolí. „Aplikace Scania Driver pro nás představuje jedinečnou platformu, díky níž můžeme naše digitální služby přizpůsobovat požadavkům řidičů. Můžeme jim přinášet nové funkce a nové možnosti,“ říká manažer servisních řešení a služeb Scania CER Michael Nový.

Aplikace Scania Driver počítá i s nákladními elektromobily

Do budoucna se tak v aplikaci objeví například specifické informace týkající se elektrických vozidel. Propojení aplikace Scania Driver s portálem My Scania také může přinést zjednodušení při předávání informací v rámci firmy. Pro propojení vozidla s aplikací Scania Driver je nutné získat oprávnění od správce vozového parku v rámci systému Scania Fleet Management, který je součástí portálu My Scania. Aplikace Scania Driver je k dispozici pro systém Android i pro systém iOS.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze