Tesla podle všeho chystá Model S s dojezdem kolem 650 km

Tesla podle všeho chystá Model S s dojezdem kolem 650 km
  • Na stránkách Tesly se objevila ikonka 100D
  • Model X by mohl mít dojezd kolem 580 km

Když na trh přišla nejsilnější varianta Tesly se 100kWh baterií, Elon Musk proklamoval dostupnost pouze ve verzi P100D, tedy ve verzi Performance. Ta si klade za cíl co nejdynamičtější jízdu, což se očividně daří. Poptávka po této motorizaci nabývá nebývalých čísel a ředitele firmy pravděpodobně hlodá myšlenka vytvořit elektromobil ještě s delším dojezdem, neboť obrovský výkon výrazně „osekává“ dojezd.

Na variantu 100D přišel nadšenec, který zkoumal zdrojový kód online designového studia Tesly. Ikonka již byla přidána do zdrojového kódu konfigurátoru, jen zatím není veřejná a nejde proto zvolit. Není jisté, kdy verze specializovaná na dojezd začne být dostupná, pravděpodobně to bude až po ustálení verze P100D na trhu, která se začala prodávat teprve nedávno.

Tesla Model S (2012)

Tesla P100D je v ohledu zrychlení nejrychlejším automobilem na trhu a plánuje se ještě zrychlit. Podle měřícího cyklu NEDC nyní Model S disponuje dojezdem 613 kilometrů. Po přeškrtnutí písmena P by mohlo dojít k prodloužení dojezdu zhruba o 40 až 50 kilometrů, navíc bude tato verze levnější. U modelu Model X bychom se tak mohli dočkat dojezdu 580 a u Modelu S až přes 650 kilometrů.

Zdroj: electrek.co

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze