Tesla Model X ujela 540 kilometrů na nabití, většinu na Autopilota

Podívejte se na sestřih videa
Tesla Model X ujela 540 kilometrů na nabití, většinu na Autopilota
Fotografie: Marek Tomíšek, fDrive.cz
  • Tesla Model X se sedmi lidmi na palubě ujela 540 kilometrů na jedno nabití
  • Okolo Prahy jezdila většinu této trasy na Autopilota
  • Bylo potřeba pouze sedm zásahů do řízení ze strany řidiče

Z pokusu o rekord v dojezdu na jednu baterii při řízení Autopilota jsme přinášeli průběžné zpravodajství. Pojďme se ale podívat ještě na krátké shrnutí a na sestřih videa z této akce.

Tesla Model X v sedmimístném provedení kroužila po Městském okruhu v Praze na Autopilota. Auto bylo plně obsazené sedmi lidmi a řidič Ondřej Hunčovský měl za úkol pouze kontrolovat Autopilota a zasáhnout pouze, když je to nutné. Celkem se podařilo ujet 540 kilometrů na jedno nabití a z toho přibližně 535 km na Autopilota. Zásahů bylo potřeba jen 7, a to na pouze dvou místech, které Autopilot Tesly občas nezvládl. První byl při sjezdu z ulice V Holešovičkách do ulice Nová Povltavská ve směru do tunelového komplexu Blanka. Tam bylo potřeba celkem 5 zásahů, což znamená, že rozhodně nebylo potřeba zasáhnout při každém průjezdu a někdy Autopilot zvládl odbočit sám. V ideálním případě tedy stačilo potvrzení odbočení zapnutím směrovky, což se jako zásah nepovažovalo.

Druhé kritické místo pak bylo u Barrandovského mostu, tedy při sjíždění ze Strakonické ulice na Jižní spojku. Toto místo si ale vyžádalo pouze dva zásahy. Celkových 7 zásahů do Autopilota je tedy velmi dobrý výsledek, ale zároveň to ukazuje, že se v Evropě Autopilot nijak výrazně neposunul, protože při podobném testu Modelu 3 před cca rokem a půl si auto také vyžádalo stejný počet zásahů, byť na trase o cca 40 kilometrů, tedy jeden okruh, kratší.

Technické parametry Tesla Model X Performance

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 5 036 × 2 017 × 1 684 mm, 2 572 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon580 kW, 789 koní, točivý moment: 1 140 Nm
Baterie102,4 kWh (93,7 kWh využitelná kapacita)
Nabíjenírychlonabíjení: 150 kW, palubní: 17 kW, konektory: Supercharger, Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 17,3 kWh / 100 km, dojezd: 548 km
Cena od2 926 200 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze