Sygic vydává mobilní navigaci s módem pro elektromobily, zvládne i platbu nabíjení

3
Sygic vydává mobilní navigaci s módem pro elektromobily, zvládne i platbu nabíjení
Fotografie: sygic.com
  • Společnost Sygic přidává do navigace Sygic GPS Navigation funkci EV Mode
  • Je určená pro elektromobily a umožňuje řidičům naplánovat si trasu podle potřeby nabíjení
  • Za nabíjení mohou zaplatit bez nutnosti instalace další aplikace
  • Zároveň dostanou informaci o dostupnosti nabíjecích stanic

Sygic, tvůrce navigací pro mobilní telefony, kterému důvěřuje více jak 200 milionu řidičů po celém světě, a člen exkluzivní asociace CharIN Association, se stal prvním tvůrcem navigací pro mobilní telefony na světě s integrovanými nabíjecími službami pro elektrická auta. Novinku si může každý uživatel aktivovat zdarma přímo v navigaci. Řidičům umožňuje vybrat si model svého elektrického nebo plug-in hybridního auta z rozsáhlé databáze s přednastavenou kapacitou baterie, průměrnou spotřebou a typem konektoru.

Jednotlivé parametry zároveň může uživatel upravit dle stáří vozidla nebo osobní zkušenosti. Velkou výhodou je, že si nemusí instalovat už žádné jiné aplikace od poskytovatelů nabíjecích služeb, stačí jen jedna od Sygicu. „Naším cílem bylo vytvořit řešení, které umožní každému řidiči bezproblémové a jednoduché nabíjení. Jen aktivuje EV Mode a my za něj uděláme veškeré plánování jeho cesty“ uvedl Petr Füzék, vedoucí oddělení eMobility v Sygicu. „Řidiči si přidají nabíjecí bod jako zastávku na trase, zkontrolují přes aplikaci, zda je u něj volno, vyberou způsob platby a mohou nabíjet. Zatím se mohou zastavit třeba na kávu v nedaleké kavárně. Jakmile se auto nabije na požadovanou úroveň kapacity baterie, dostane řidič notifikaci a může za nabíjení rovnou zaplatit,“ vysvětlil Füzék.

Sygic předpokládá urychlení přechodu na elektromobily

Sygic teprve nedávno ohlásil partnerství s největším poskytovatelem přístupu k nabíjecím stanicím pro elektrická auta, společností Plugsurfing, která provozuje více jak 150 000 nabíjecích bodů v 38 zemích po celé Evropě. EV Mode je součástí dlouhodobé strategie Sygic stát se lídrem v oblasti elektromobility. Plánuje toho dosáhnout tak, že poskytne otevřenou platformu, která umožní integraci nabíjecích služeb z celého světa. Jak Füzék dodává: „Současná globální ekonomická a humanitární krize, kterou ještě zhoršuje pandemie nového koronaviru COVID-19, ještě více urychlí politickou a veřejnou poptávku po ekologické a udržitelné budoucnosti. Věříme, že pokud se všechno dostane do normálního stavu, prodeje konvenčních aut se spalovacím motorem klesnou a podíl elektrických aut se v následujících měsících bude zvyšovat.“.

V budoucnosti plánuje Sygic přidat do navigace ještě více funkcí určených speciálně pro elektrická auta, a vytvořit tak univerzálního asistenta. Ten díky analýze jízdního stylu řidiče, vyhodnocení povětrnostních podmínek, dopravy a jiných důležitých faktorů umožní rozpoznat přesný dojezd při plánování delších tras. Přechod z auta se spalovacím motorem na elektromobil tak bude pro řidiče jednodušší a může i výrazně ovlivnit skutečnost, pro jaký typ auta se rozhodnou. EV Mode je pro každého uživatele Sygic GPS Navigation zdarma. Koncem roku navíc společnost Sygic oznámí další důležitou funkci pro elektrická auta, která vzejde ze spolupráce s renomovanými výrobci aut a s využitím vyspělých algoritmů pro plánování trasy pomůže řidičům vyrovnat se s takzvaným „strachem z dojezdu“ (range anxiety), který je jedním z největších důvodů pomalého přechodu na elektrická auta.

Diskuze ke článku
Pavel
Já na iOS nevidím žádnou změnu...
mato
Tá firma je celkovo dosť zmätená, podobne ako ich ponuka aplikácií. Nevzbudzuje to dôveru.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze