• Tabulkovým vítězem sprintu na čtvrt míle byl Mercedes
  • Kromě jedné jízdy ale Tesla své soupeře porazila a stala se celkovým vítězem

Na sprinty se specializuje většinou Tesla Model S, která ve verzi Performance na 1/4 míle poráží i supersporty, a ostatní modely zůstávají tak trochu v pozadí. YouTube kanál webu edmunds.com ale postavil nejnovější Teslu, Model Y Performance, proti dvěma konkurentům se spalovacím motorem. Jde o Mercedes-Benz AMG GLC 63 S a BMW X3 M Competition a informaci o tom přináší Teslamanian.com.

Podle tabulkových údajů měl vyhrát Mercedes

Papírově měl vyhrát Mercedes, který má nejvyšší výkon a krouticí moment i nejlepší oficiální čas při sprintu na čtvrt míle. Nejslabší pak mělo být BMW, ale rozdíl mezi těmito vozy v tabulkových hodnotách zrychlení na čtvrt míle s pevným startem činí pouhé dvě desetiny sekundy. Mercedes by jej měl zvládnout za 11,7 vteřiny, Tesla za 11,8 vteřiny a BMW za 11,9 vteřiny. A jak to dopadlo, když se vozy postavily na start vedle sebe?

V první jízdě jasně zvítězila Tesla, před druhou si ostatní pohráli s nastavením kontroly trakce a Mercedes byl těsně za Teslou, ve třetí ji dokonce těsně porazil. BMW bylo ve všech jízdách daleko za svými soupeři. V dalších jízdách pak Tesla Model 3 Performance už nedala šanci ani Mercedesu a celkově souboj ve sprintu vyhrála. Nutno dodat, že jde o vozy stejné kategorie, pokud jde o velikost, a nejrychlejší SUV v této třídě. Takže i v případě Modelu Y Tesla válcuje své soupeře ve zrychlení.