Škoda Auto spouští provoz služby Powerpass pro dobíjení elektrifikovaných vozů

2
Škoda Auto spouští provoz služby Powerpass pro dobíjení elektrifikovaných vozů
Fotografie: Škoda Auto
  • Řešení nabízí prostřednictvím RFID karty nebo aplikace přístup k více než 200 000 nabíjecích stanic v mnoha evropských zemích
  • K dispozici jsou tři tarifní modely a pohodlné měsíční vyúčtování
  • Škoda přichystala speciální startovní nabídku pro kupující nového elektrického SUV Škoda Enyaq iV

Škoda Auto Česká republika zavádí u příležitosti vstupu nového elektrického SUV Enyaq iV na český trh jednoduchou a chytrou možnost dobíjení elektrifikovaných vozů. Prostřednictvím služby Powerpass mohou majitelé elektrifikovaných vozů Škoda využívat více než 200 000 dobíjecích stanic ve většině evropských zemí. Mezi podporovanými stanicemi budou i dobíjecí body v autorizované síti Škoda Auto Česká republika a rychlonabíjecí síť Ionity. Proces dobíjení je možné zahájit zcela jednoduše pouze pomocí jediné RFID karty nebo prostřednictvím aplikace Powerpass v chytrém telefonu, ceny jsou transparentní a jednotné. Pro kupující nové Škody Enyaq iV navíc existuje speciální startovní nabídka: první rok získají placené tarifní modely za maximálně zvýhodněných podmínek.

Powerpass je součástí ekosystému Škoda iV, který Škoda Auto zavádí souběžně s elektrifikací své modelové palety. Poskytne zákazníkům celou řadu služeb souvisejících s elektromobilitou, jako například speciální mobilní on-line služby nebo Škoda iV Charger. Powerpass umožní pomocí jediné RFID karty (RFID znamená Radio Frequency Identification) nebo prostřednictvím aplikace Powerpass v chytrém telefonu pohodlné a nekomplikované dobíjení po celé Evropě. Kromě veřejných rychlonabíjecích stanic celoevropské sítě Ionity je součástí systému také mnoho dalších veřejných dobíjecích míst ostatních provozovatelů. V České republice jde především o sítě energetických společností a postupně budou přibývat také dobíjecí body autorizované sítě Škoda Auto Česká republika. Uživatel přitom nemusí přemýšlet nad různými způsoby autorizace nebo disponovat několika přístupovými kartami, ceny jsou kromě toho v celé zemi jednotné. „Vycházíme z toho, že zákazníci pořizující elektrifikované vozy značky Škoda mají možnost je nabíjet doma nebo v zaměstnání. Powerpass je pak ideálním doplňkem na dobíjení na delších cestách, popřípadě pro lidi cestující často po území celé Evropy,“ popisuje zaměření řešení Powerpass Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení automobilky Škoda Auto.

Tři tarifní modely a měsíční vyúčtování

Powerpass bude k dostání se třemi tarifními modely, a to s ohledem na zákaznický způsob využívání elektrifikovaných modelů. V základním tarifu Charge Free zákazník neplatí měsíční poplatek. Při dobíjení u rychlonabíjecích stanic sítě Ionity platí 21 Kč za kWh, při dobíjení střídavým proudem (AC) je cena 16,20 Kč/kWh a při dobíjení stejnosměrným proudem (DC) 21,00 Kč/kWh. V tarifu Simply Charge bude základní měsíční poplatek ve výši 469 korun. U rychlonabíjecích stanic sítě Ionity bude pak dobíjení stát 13,70 Kč za kWh. Na ostatních veřejných dobíjecích místech se bude při dobíjení střídavým proudem (AC) platit 8,90 Kč/kWh a při dobíjení stejnosměrným proudem (DC) 13,70 Kč/kWh. Základní poplatek v tarifu Charge Faster bude činit 597 korun měsíčně, přitom se náklady spojené s dobíjením sníží na 8,20 Kč/kWh v síti Ionity a na 6,20 Kč/kWh (AC) a 10,90 Kč/kWh (DC) u dobíjecích stanic ostatních poskytovatelů. Vyúčtování proběhne pohodlně jednou za měsíc. Ceny si můžete přehledně prohlédnout v tabulce níže.

Tarif Měsíční poplatek Ionity DC dobíjení AC dobíjení
Charge Free 0 Kč 21 Kč/kWh 21 Kč/kWh 16,20 Kč/kWh
Simply Charge 469 Kč 13,70 Kč/kWh 13,70 Kč/kWh 8,90 Kč/kWh
Charge Faster 597 Kč 8,20 Kč/kWh 10,90 Kč/kWh 6,20 Kč/kWh

Kupující nové Škody Enyaq iV získají v prvním roce maximálně zvýhodněné podmínky. Majitelé modelů Enyaq iV vybavených na přání vyšším nabíjecím výkonem baterie (balík Rychlé nabíjení) získají v rámci služby Powerpass na jeden rok tarif Charge Faster bez základního poplatku. Pro zákazníky pořizující vozy Enyaq iV bez rychlejšího nabíjení budou k dispozici všechny tři výše zmíněné tarify se stejnými podmínkami dobíjení a zvýhodněnými měsíčními poplatky. Charge Free bude nabízen bez měsíčního poplatku, za tarif Simply Charge zaplatí zákazníci 125 Kč měsíčně a Charge Faster vyjde na 250 Kč měsíčně. Doba platnosti smlouvy u všech tarifních variant bude činit vždy dvanáct měsíců. Veškeré uvedené ceny jsou včetně DPH.

Aktivace karty prostřednictvím aplikace Powerpass

Karta RFID, pomocí níž se majitel elektrifikovaného automobilu značky Škoda bude moci u dobíjecí stanice prokazovat bezkontaktně i bez použití chytrého telefonu, bude zákazníkovi zaslána bezplatně. Je k tomu nutná předchozí instalace aplikace Powerpass, jejímž prostřednictvím se karta objedná a jednorázově propojí. Díky této aplikaci si bude následně možné kdykoliv nechat zobrazit aktivovaný tarifní model, aktuální ceny elektřiny, registrované karty a dosud realizované procesy dobíjení. Aplikace bude navíc také umět spárovat komunikaci s chytrým wallboxem Škoda iV Charger Connect nebo Connect+. Takto si zákazník jednoduše pod jedním účtem vytvoří vlastní ekosystém správy nabíjení doma i u nabíjecích stanic třetích stran.

Diskuze ke článku
Stanislav Vondraš
Stanislav Vondraš
Takže We Connect v jiném kabátu.
Two Gamers cz
Two Gamers cz
Hlavně aby o tom prodejci vůbec věděli!!! Vždycky na podobné otázky koukám I jako 🙄😳

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze