😢Vypněte si prosím blokování reklam na našem webu.
Náš web je závislý na reklamě. Bez příjmů z reklamy pro vás nemůžeme připravovat články ani videa. Ve vašem prohlížeči máte ale reklamy blokovány.

Škoda Auto představila udržitelnou kávu Curiosity Fuel. Zaměstnanci ji ocení

Škoda Auto představila udržitelnou kávu Curiosity Fuel. Zaměstnanci ji ocení
Fotografie: Škoda Auto
  • Káva se pěstuje v souladu s pravidly Rainforest Alliance
  • Kávová zrna pocházejí z pečlivě vybraných rodinných farem v Indii a Tanzanii
  • Slupky zrn budou dále využity k tzv. činění kůže

Škoda Auto nově začala dodávat do svých výrobních závodů a kanceláří v České republice vlastní kávu Curiosity Fuel. Káva se pěstuje, praží a balí speciálně pro automobilku, chrání místní životní prostředí a podporuje spravedlivé ohodnocení místních pracovníků podle zásad Rainforest Alliance. Škoda Auto jako automobilový výrobce zaujímá celostní přístup k udržitelnosti a zaměřuje se na minimalizaci ekologické stopy svých obchodních aktivit v celém hodnotovém řetězci, podporuje udržitelný růst a principy oběhového hospodářství: slupky z kávových plodů, které by se jinak zlikvidovaly jako odpad, se používají k udržitelnému zpracování kožených potahů v interiéru Suite u modelů Octavia a Kodiaq. Tento projekt je významně podporován Odbory KOVO.

Karsten Schnake, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro Nákup, říká: „Jako výrobce automobilů jsme si vědomi své odpovědnosti vůči životnímu prostředí a cítíme potřebu převzít průkopnickou roli v oblasti udržitelnosti. S kávou Curiosity Fuel, která se pěstuje v souladu s pravidly Rainforest Alliance, nejenže podporujeme spravedlivé a transparentní postupy od pěstování až po přípravu konečného produktu, ale také přijímáme principy oběhového hospodářství tím, že znovu využíváme odpadní surovinu z výroby kávy. A co víc, každý doušek kávy Curiosity Fuel může inspirovat další nápady, jak ještě účinněji snížit naši ekologickou stopu.

Přechodem na kávu Curiosity Fuel ve svých českých výrobních i administrativních provozech Škoda Auto zdůrazňuje propojenost celého hodnotového řetězce a podporuje zvídavost při vývoji a návrzích nových udržitelných řešení. Kávová zrna pocházejí z pečlivě vybraných rodinných farem v Indii a Tanzanii. Káva Curiosity Fuel vzniká v souladu s pravidly Rainforest Alliance pro dodržování společensky a ekologicky odpovědných postupů i respektování přírody a farmářů během celého procesu výroby či dodávky kávy. Místní farmy pečují o zachování biologické rozmanitosti a zajištění spravedlivého zacházení i řádných mezd pro své pracovníky. Škoda Auto zodpovídá v rámci mateřského koncernu Volkswagen za aktivity na indickém trhu. Jako sociálně a ekonomicky odpovědný zaměstnavatel v zemi společnost plánuje podpořit školu v blízkosti kávových plantáží zlepšením jejího vybavení.

Tato spolupráce je rovněž součástí uzavřeného memoranda o porozumění, které potvrzuje soulad s certifikací Rainforest Alliance pro pěstování, dodávky a pražení kávy Curiosity Fuel. Dokument podepsali zástupci společnosti Škoda Auto a partnerských organizací, společností Jablum Czech a Neralu Plantation. V souladu s principy oběhového hospodářství využívá Škoda Auto i slupky kávových zrn. Automobilka ve spolupráci se svým dodavatelem, společností Bader, vyvinula proces, při němž se tento odpadní produkt bude od letošního léta používat k činění kůže pro potahy sedadel v interiéru Suite. Škoda Auto navíc zkoumá další udržitelná řešení pro zpracování kůže; například kůže pro model Superb ve verzi L&K je činěna pomocí odpadní vody po zpracování oliv.

Škoda Auto považuje udržitelnost za transformační proces a v této oblasti zaujímá komplexní přístup, který prospívá životnímu prostředí a všem zainteresovaným stranám. Automobilka se zavázala minimalizovat ekologickou stopu obchodních aktivit v celém hodnotovém řetězci, aby podporovala udržitelný růst a principy oběhového hospodářství. To zahrnuje výrobky, dodavatelské řetězce, výrobu, prodejní síť i okolní regiony, ve kterých společnost působí.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze