Škoda Auto představila udržitelnou kávu Curiosity Fuel. Zaměstnanci ji ocení

Škoda Auto představila udržitelnou kávu Curiosity Fuel. Zaměstnanci ji ocení
Fotografie: Škoda Auto
  • Káva se pěstuje v souladu s pravidly Rainforest Alliance
  • Kávová zrna pocházejí z pečlivě vybraných rodinných farem v Indii a Tanzanii
  • Slupky zrn budou dále využity k tzv. činění kůže

Škoda Auto nově začala dodávat do svých výrobních závodů a kanceláří v České republice vlastní kávu Curiosity Fuel. Káva se pěstuje, praží a balí speciálně pro automobilku, chrání místní životní prostředí a podporuje spravedlivé ohodnocení místních pracovníků podle zásad Rainforest Alliance. Škoda Auto jako automobilový výrobce zaujímá celostní přístup k udržitelnosti a zaměřuje se na minimalizaci ekologické stopy svých obchodních aktivit v celém hodnotovém řetězci, podporuje udržitelný růst a principy oběhového hospodářství: slupky z kávových plodů, které by se jinak zlikvidovaly jako odpad, se používají k udržitelnému zpracování kožených potahů v interiéru Suite u modelů Octavia a Kodiaq. Tento projekt je významně podporován Odbory KOVO.

Karsten Schnake, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro Nákup, říká: „Jako výrobce automobilů jsme si vědomi své odpovědnosti vůči životnímu prostředí a cítíme potřebu převzít průkopnickou roli v oblasti udržitelnosti. S kávou Curiosity Fuel, která se pěstuje v souladu s pravidly Rainforest Alliance, nejenže podporujeme spravedlivé a transparentní postupy od pěstování až po přípravu konečného produktu, ale také přijímáme principy oběhového hospodářství tím, že znovu využíváme odpadní surovinu z výroby kávy. A co víc, každý doušek kávy Curiosity Fuel může inspirovat další nápady, jak ještě účinněji snížit naši ekologickou stopu.

Přechodem na kávu Curiosity Fuel ve svých českých výrobních i administrativních provozech Škoda Auto zdůrazňuje propojenost celého hodnotového řetězce a podporuje zvídavost při vývoji a návrzích nových udržitelných řešení. Kávová zrna pocházejí z pečlivě vybraných rodinných farem v Indii a Tanzanii. Káva Curiosity Fuel vzniká v souladu s pravidly Rainforest Alliance pro dodržování společensky a ekologicky odpovědných postupů i respektování přírody a farmářů během celého procesu výroby či dodávky kávy. Místní farmy pečují o zachování biologické rozmanitosti a zajištění spravedlivého zacházení i řádných mezd pro své pracovníky. Škoda Auto zodpovídá v rámci mateřského koncernu Volkswagen za aktivity na indickém trhu. Jako sociálně a ekonomicky odpovědný zaměstnavatel v zemi společnost plánuje podpořit školu v blízkosti kávových plantáží zlepšením jejího vybavení.

Tato spolupráce je rovněž součástí uzavřeného memoranda o porozumění, které potvrzuje soulad s certifikací Rainforest Alliance pro pěstování, dodávky a pražení kávy Curiosity Fuel. Dokument podepsali zástupci společnosti Škoda Auto a partnerských organizací, společností Jablum Czech a Neralu Plantation. V souladu s principy oběhového hospodářství využívá Škoda Auto i slupky kávových zrn. Automobilka ve spolupráci se svým dodavatelem, společností Bader, vyvinula proces, při němž se tento odpadní produkt bude od letošního léta používat k činění kůže pro potahy sedadel v interiéru Suite. Škoda Auto navíc zkoumá další udržitelná řešení pro zpracování kůže; například kůže pro model Superb ve verzi L&K je činěna pomocí odpadní vody po zpracování oliv.

Škoda Auto považuje udržitelnost za transformační proces a v této oblasti zaujímá komplexní přístup, který prospívá životnímu prostředí a všem zainteresovaným stranám. Automobilka se zavázala minimalizovat ekologickou stopu obchodních aktivit v celém hodnotovém řetězci, aby podporovala udržitelný růst a principy oběhového hospodářství. To zahrnuje výrobky, dodavatelské řetězce, výrobu, prodejní síť i okolní regiony, ve kterých společnost působí.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze