Škoda Auto pokračuje odhalováním interiéru velkého elektromobilu Vision 7S

Škoda Auto pokračuje odhalováním interiéru velkého elektromobilu Vision 7S
Fotografie: Škoda Auto
  • Nová skica interiéru ukazuje další designové prvky sedmimístné studie
  • Volně stojící centrální dotyková obrazovka je poprvé ve voze Škoda otočena vertikálně

Nedávno jsme psali o první zveřejněné skice interiéru plánované velké sedmimístné Škody s plně elektrickým pohonem. Tato skica ukazovala zajímavou koncepci se šesti plnohodnotnými místy a jednou dětskou sedačkou, která je umístěna protisměrně uprostřed auta, tedy na úplně nejbezpečnějším místě. I pohled na přístrojovou desku ukazuje netradiční uspořádání.

Další skica interiéru studie Vision 7S, kterou Škoda Auto zveřejnila, ukazuje minimalistický interiér čistě elektrického sedmimístného automobilu. Ten se podle automobilky vyznačuje vysokou funkčností a intuitivním ovládáním. Škoda Vision 7S současně přináší první ukázku nového designového jazyka. Studie se veřejnosti poprvé představí 30. srpna a my budeme u toho, takže se můžete těšit na podrobné představení.

Minimalistický interiér studie Škoda Vision 7S

Již první skica interiéru studie Vision 7S naznačila minimalisticky laděný interiér a velkorysý prostor až pro sedm osob díky třetí řadě sedadel. Nedílnou součástí vnitřního konceptu jsou rovněž prvky Simply Clever typické pro značku Škoda. Nová skica ukazuje symetrický „obepínající“ design, který dodá všem cestujícím pocit bezpečí. Široká palubní deska, která zasahuje až ke dveřím, zdůrazňuje šířku interiéru.

Interiér studie Škoda Vision 7S

Zajímavé je, že uprostřed palubní desky se nachází velká volně stojící dotyková obrazovka, která je poprvé ve voze značky Škoda otočena vertikálně. Zatímco Tesla, která začínala s vertikálními displeji infotainmentu, již přešla kompletně na horizontální, Škoda naznačuje, že půjde opačnou cestou. Co z toho považujete za praktičtější? Standardní horizontální displej, nebo vertikální, který nalezneme ve starších vozech Tesla Model S a Model X i ve Fordu Mustang Mach-E? Většině interiérů ale dominuje horizontálně orientovaný displej.

Škoda Vision 7S

Skica ukazuje vyvážený poměr dotykových a digitálních ovládacích prvků v kombinaci s propracovanou ergonomií. Nový volant má inovativní design s vertikálními paprsky a zploštělou horní a spodní částí, což zajišťuje nerušený výhled na přístrojovou desku před řidičem. Pod centrální obrazovkou se nachází středová konzola se třemi velkými otočnými ovladači s haptickou odezvou. Ty, spolu se dvěma velkými tlačítky umístěnými pod nimi a rolovacím kolečkem, tvoří dotykový ovládací panel. Pod tímto ovládacím panelem se nacházejí přihrádky, kde si mohou cestující připojit své chytré telefony a ještě více si přizpůsobit interaktivní zážitek z jízdy.

Světová premiéra studie Vision 7S se uskuteční 30. srpna. Přináší první ukázku nového designového jazyka značky Škoda. Ten je založen na klasických hodnotách české automobilky, mezi které patří robustní vzhled, funkčnost a autenticita.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze