Reprezentant České republiky na poli elektrických motorek, Čezeta Model 506

Reprezentant České republiky na poli elektrických motorek, Čezeta Model 506
21
  • Elektrická Čezeta přichází s pestrou škálou inovativních vylepšení
  • Při koupi máte na výběr z bohaté nabídky příplatkové výbavy
  • Maximální rychlost je 100 km/h a dojezd až 150 kilometrů

Když se řekne Čezeta, každému se vybaví legendární skútr přezdívaný „prase“, který se naposledy vyráběl v roce 1964. Jeho nástupce se designem téměř nemění, avšak uvnitř je všechno jinak. Jednoduchý dvoutaktní jednoválec vystřídala zelená technologie elektromotoru a moderní systémy. O znovuzrození jedné z nejvýznamnějších značek motocyklového průmyslu se zasloužil Brit Neil Smith, zakladatel a ředitel firmy Čezeta s.r.o., který používá původní design a logo se souhlasem strakonické firmy ČZ.

I přes retro zevnějšek je Čezeta propletená moderními systémy a podpora ze strany společnosti vůči zákazníkům je také na velmi profesionální úrovni. Na motorce jsou použity komponenty od nejkvalitnějších evropských značek, jako jsou Rizoma, Berlinger, Michelin nebo Sevcon a vše je montováno u nás v Česku. Ve chvíli, kdy si motorku objednáte, dostanete možnost si ji nakonfigurovat podle vlastních potřeb, čímž vzniká široká škála individualizací. Díky jedinečnému příběhu a designu budete vlastníkem jedinečného stroje, sestaveného vám na míru. V příplatkové výbavě máte na výběr z bohatého seznamu vylepšení, jako je například solární nabíječka, rekuperační režim, který se chytře aktivuje otočením akcelerátoru od sebe, kožené brašny pro rozšíření zavazadlového prostoru nebo dokonce přívěsný vozík PAV.

Další z vymožeností moderní doby, kterými motorka oplývá, je možnost propojení s mobilní aplikací přes Bluetooth. Můžete takto nastavit průběh výkonu motoru, nebo se také můžete propojit s reproduktorem a místo typických zvuků dvoutaktu si pustíte svou oblíbenou hudbu. Z dřívější doby zůstalo zachováno nadstandartní pohodlí při cestování. Společnost dále nabízí i možnost „Čezeta AT Home“, kdy máte neustále k dispozici mobilního servisního asistenta, který za vámi kdykoli kamkoli po telefonické domluvě dorazí a pomůže vám v nesnázích či při běžném preventivním servisu.

Motorka je poháněna elektromotorem o výkonu 11 kW a k dispozici je dokonce i zpátečka pro snazší manipulaci. Maximální rychlost je 100 km/h a dojezd je 120 až 150 kilometrů. Nabití doplna z domácí zásuvky zabere 4 a půl hodiny. Stroj se prodává za 9 900 eur, tedy nějakých 261 300 korun. V roce 2019 je v plánu vyrobit pouze omezenou sérii o 300 kusech.

Diskuze ke článku
Zdeněk
Jezdí k nám na povrchové úpravy. Stroj jsem si osahal a projel. Krásný mazlík. Dobré zrychlení pohodlný posez. Perfektní retro tvar. Moc jim přeji, aby jim to jezdilo co nejvíc.
Tomáš Marný
Ježiš to muselo dát práce. A přitom taková předražená blbost. kdyby to raději udělali za zlomek ceny na benzin.
mmmm
..a není na totmto projektu britského podnikatele českého jen ta značka a ruce :-) ?
OTA21
Stejně si myslím, že to video mohli udělat ještě z větší dálky, aby ta motorka nebyla vidět vůbec.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze