První video Tesly Semi za světla. Kam schovala baterky?

První video Tesly Semi za světla. Kam schovala baterky?
3
  • Tesla byla natočena v design studiu Tesly v Hawthorne
  • Někteří odborníci nevěří Tesle její kapacitu baterií

Premiéra elektrického kamionu Tesly probíhala za tmy a umělého osvětlení a totéž můžeme říct o prvních ukázkách jízdy. Na světle pak může vypadat všechno trochu jinak, a ono i vypadá. Uživatel Roy Greenberg spatřil Teslu Semi v designovém studiu Tesly v Hawthorne a ihned „postnul“ video na Instagram. Nás zaujmula především aerodynamická stránka. Zakrytovaná kola a celkově řešení odporu vzduchu nemá u kamionů obdoby. Vidět můžete také plošinu s čepem pro zapojení návěsu.


Je skvělé vidět, že Tesla na elektrickém kamionu nadále pracuje, začaly se však šířit i negativní komentáře. Pohled na zadní část rozbouřil diskuze o tom, kam se mohla vejít 1MWh baterie, která musí být nesmírně těžká i velká. Samozřejmě je umístěna někde v podlaze. Mějme ale na paměti, že jde o baterii desetkrát větší než v případě nejsilnější Tesly Model S P100D. Odborníci se shodují, že pokud by šlo o klasické lithium-iontové baterie, tak by se obří kapacita 1 MWh pod šasi prostě nevešla.

Tesla tak buď má vyvinutou novou technologii na výrobu baterií, nebo její kapacita není tak ohromná. Možná se jen podařilo víc zapracovat na hustotě, a tím pádem zlepšit kapacitu při stejném objemu. O dynamických schopnostech pochybovat nemůžeme. Na to, jestli zvládne ujet deklarovaných 800 kilometrů, si budeme muset počkat.

Zdroje: instagram.com, electrek.co

Diskuze ke článku
P85D
A kdo rika ze veskere baterie budou jen na tahaci.. co naves ?
Martin
Celá Tesla je jedna velká obrovská bublina :-)))

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze