První auto s mobilním připojením od skupiny PSA je DS 7 Crossback

První auto s mobilním připojením od skupiny PSA je DS 7 Crossback
  • DS 7 Crossback byl tento měsíc uveden na čínský trh
  • Vůz využívá platformu Connect Vehicle Modular Platform
  • K dispozici je online navigace, rozpoznávání hlasu a online portál služeb dostupný prostřednictvím palubního displeje
  • Ze smartphonu zákazníka je rovněž přístupný stav údržby vozidla a historie jízd a stylů řízení
  • Jde o první konkrétní výsledek spolupráce mezi Huawei a PSA, která byla oznámena v listopadu 2017 a která cílí na všechny vozy skupiny s mobilním připojením

Automobilky a technologické společnosti k sobě mají rok od roku blíže. Důvodem jsou mnohé změny v automobilovém průmyslu, a to především digitalizace i větší nároky na infotainment systémy a bezpečnostní prvky.

Jedno z takových partnerství uzavírá skupina PSA se firmou Huawei. Konkrétně skupina PSA zavádí platformu CVMP neboli „Connected Vehicle Modular Platform“ určenou pro vozy s mobilním připojením. Ta vychází z platformy OceanConnect společnosti Huawei.

DS7 Crossback

DS 7 Crossback, který byl tento měsíc uveden na čínský trh, je prvním vozidlem, které platformu CVMP využívá. Zákazníci mají přístup k novým službám, jako je online navigace, rozpoznávání hlasu s porozuměním přirozenému jazyku a online portál služeb dostupný prostřednictvím palubního displeje. Ze smartphonu zákazníka je rovněž přístupný stav údržby vozidla a historie jízd a stylů řízení.

K těmto funkcím budou pravidelně přidávány nové funkce pro soukromé zákazníky a správce vozového parku. Jde o služby infotainmentu, aktualizace softwaru a map navigace na dálku, služby osobního asistenta, diagnostické funkce a funkce údržby vozu na dálku nebo služby užitečné pro společnosti zabývající se pronájmem aut, správce vozových parků a provozovatele služeb sdílení automobilů neboli carsharingu.

Platforma OceanConnect IoT značky Huawei se opírá o řešení vozů s mobilním připojením. Toto řešení se podílí na vývoji vozu s mobilním připojením, inteligentních budov i inteligentních měst a poskytuje uživatelům přístup k řadě služeb určených k usnadnění každodenního života.

Veškerá digitální interakce mezi vozidlem a cloudem je bezpečná. Údaje o zákaznících a automobilech jsou šifrovány a jejich celistvost, pravost a důvěrnost jsou zaručeny. Platforma IoT společnosti Huawei se bude využívat ve všech vozech skupiny PSA s mobilním připojením ve všech regionech, kde se budou tyto vozy prodávat.

Zdroj: tisková zpráva

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze