Polestar 2 se blíží sériové výrobě. K zákazníkům dorazí už příští rok

Polestar 2 se blíží sériové výrobě. K zákazníkům dorazí už příští rok
Fotografie: polestar.com
  • Kapacita baterie je 78 kWh a výkon 402 koní
  • Dojezd dle WLTP činí 500 kilometrů
  • Prodávat se začne Launch edice v přepočtu za 1,5 milionu korun

Společnost Polestar oznámila, že momentálně v její továrně Luqiao probíhají poslední přípravy před uvedením výroby Polestaru 2. Výroba elektrického modelu má svá specifika, takže továrna musela projít úpravou, jak píše carbuzz.com. Dle slov automobilky se musí vše precizně vyladit. To poslední, co si automobilka jistě přeje, je mít problémy s kvalitou.

Prototypy Polestaru 2 se nyní vyrábějí v továrně Luqiao a blížíme se sériové výrobě,“ řekl Thomas Ingenlath, generální ředitel společnosti Polestar. „Auta budou k dispozici pro zákazníky v roce 2020, jak bylo v plánu,” dodal.

Jak jistě víte, Polestar 2 bude druhý model od této automobilky. Polestar 1 ze svého plug-in hybridního pohonu produkuje 600 koní a jeho cena bude nejméně 155 000 dolarů (v přepočtu 3,5 milionu korun). Naopak Polestar 2 má být konkurencí pro Teslu Model 3. Volvo, respektive Polestar, nastoupí do ringu se 78kWh baterií, výkonem 402 koní a dojezdem 500 kilometrů dle WLTP. Uspěje? Polestar 2 se má prodávat v základu za 39 900 eur, což je lehce přes milion korun. Nejdříve se však bude prodávat pouze verze s označením Launch, která vyjde na 1,5 milionu korun.

Polestar 2 je postaven na platformě Volvo CMA, kterou používají také jiné modely jako kompaktní XC40. Polestar tvrdí, že akumulátor v podlaze zvyšuje tuhost podvozku a snižuje hluk z vozovky o 3,7 dB ve srovnání s běžným podvozkem. K dispozici bude i balíček Performance, který přidá brzdy Brembo, 20palcová kola či jiné barvy pásů. Pokud byste rádi Polestar 2 měli ve své garáži, tak si ho můžete objednat online.

Polestar 2 je hlavním konkurentem Tesle Model 3

Technické parametry Polestar 2

Kompletní specifikace
Konstrukcesedan, 4 607 × 1 985 × 1 478 mm, ? kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon402 koní, točivý moment: 660 Nm
Baterie78 kWh, konektory: CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 500 km
Infotainmentdotykový displej
Cena od
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze