Platforma nového Leafu se bude Nissanu hodit. Stane se základem dalších elektromobilů

Platforma nového Leafu se bude Nissanu hodit. Stane se základem dalších elektromobilů
  • První po novém Leafu by mělo přijít elektrické SUV Terra
  • Dojezd by měl být až 550 kilometrů na jedno nabití

Nissan Leaf byl po dlouhou dobu nejprodávanějším elektromobilem na trhu a jistě zaslouženě. Nová generace má oprášit zašlou slávu a navíc s sebou přinést i další modely. Platformu Leafu totiž Nissan bude používat i pro další elektromobily. Se zprávou přišel britský Autocar, který vyzdvihl myšlenku o elektrickém SUV, bojujícím proti Jaguaru I-PACE nebo elektrickému BMW X3.

Leaf by měl mít dojezd 350 kilometrů ve slabší a možná až 500 kilometrů v silnější verzi. O elektrickém SUV ale kolují drby, že by baterie měla mít ještě větší kapacitu a tedy dojezd kolem 550 kilometrů. Nissan Leaf má sice elektromotor pouze vepředu, pro SUV účely by však měl být další elektromotor implementován do zadní části, aby byla splněna podmínka pohonu všech kol. Vůz by měl jméno zdědit po předchůdci prodávaném na americkém trhu a měl by být pokřtěn jako Terra.

Nissan Terra

Datum nástupu na trh je zatím v neznámu, bude to však jistě po roce 2018. Vzhled by sice měl vycházet z konceptu, který vidíte na obrázku, určitě však nebude tak ujetý a bude tuhle koncepční bláznivinu pouze lehce připomínat.

Zdroje: carscoops.com, autocar.co

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze