Opel představil elektrický model Mokka-e s dojezdem 322 km

Opel představil elektrický model Mokka-e s dojezdem 322 km
Fotografie: Opel
  • Opel představil několik nových prvků výbavy
  • Mokka-e má nyní o 30 % vyšší torzní tuhost

Opel včera představil novou elektrickou variantu modelu Mokka. Novinka přináší podvozkovou platformu CMP a několik novinek, které uvidíme u dalších vozů značky. Opel Mokka-e má oproti předchozí generaci vozu o dva centimetry delší rozvor a současně došlo ke snížení hmotnosti o 120 kg. Čistě elektrická verze pak dále nabízí o 30 % vyšší torzní tuhost karoserie a také dojezd 322 km na jedno nabití.

Už základní provedení nabídne baterie o kapacitě 50 kWh, přičemž výkon elektromotoru činí 100 kW. Točivý moment dosahuje hodnoty 260 Nm a nejvyšší maximální rychlost je elektronicky omezena na 150 km/h. A jak je to s nabíjením vozu? V první řadě půjde využít 11kW třífázovou palubní nabíječku, dále také rychlonabíjení s výkonem až 100 kW. Ve druhém případě pak stačí půl hodina k tomu, aby se kapacita baterií navýšila z 0 na 80 %.

Opel uvádí i několik novinek, mezi které patří nový vzhled masky chladiče Vizor – dostat ho mají i další vozy značky. Ve standardní výbavě pak najdeme LED osvětlení vpředu i vzadu, pokročilý adaptivní tempomat, systém udržování jízdy v pruhu a také funkce rozpoznávání značek. V kabině se pak objevil prvek zvaný Pure Panel, což je dvojice spojených obrazovek o velikosti 10 až 12 palců (dle výbavy). Palubní systém podporuje rozhraní Apple CarPlay a Android Auto, přičemž nechybí hlasové ovládání.

Nový Opel Mokka-e ještě nemá stanovenou základní cenu, ovšem již dnes je jasné, že na trh dorazí koncem léta. První vyrobené kusy pak zákazníci převezmou v lednu příštího roku.

Technické parametry Opel Mokka-e základní

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, ? × ? × ? mm, ? kg
PohonElektřina, hnaná náprava: přední
Výkon, točivý moment: 260 Nm
Baterie50 kWh
Spotřeba?, dojezd: 322 km
Infotainment? displej
Cena
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze