Nová genereace Hyundai i20 dostane mild-hybridní pohon a větší zavazadelník

1
Nová genereace Hyundai i20 dostane mild-hybridní pohon a větší zavazadelník
Fotografie: hyundai.com
  • Nový i20 zaujme novým dynamickým vzhledem, rozšířenou nabídkou bezpečnostních funkcí a na přání dodávaným částečně hybridním systémem s napětím 48 V
  • Pro velkou část českých domácností je důležitá velikost zavazadlového prostoru, který pojme 351 litrů

Hyundai zveřejnil nové fotografie interiéru zcela nového modelu i20. Raf Van Nuffel, vedoucí produktového marketingu a cenotvorby ve společnosti Hyundai Motor Europe, poukazuje na nejdůležitější prvky výbavy zcela nového modelu i20 v novém produktovém videu.

Zcela nový Hyundai i20 dostal do vínku nově koncipovaný design interiéru, jehož součástí je vysoká přístrojová deska s integrovaným dekoračním osvětlením. Řada nových fotografií ukazuje také další detaily interiéru zcela nového modelu i20. Řidiče obklopuje digitální uživatelské prostředí zahrnující dva široké displeje s úhlopříčkou 10,25 palce. Jeden z nich plní funkci digitálního panelu přístrojů, druhý má podobu dotykového displeje a je umístěn uprostřed přístrojové desky. Řidič může využívat bezpočet vyspělých systémů a funkcí v oblastech konektivity, informací a zábavy. Mezi ně se řadí například podložka pro bezdrátové nabíjení nebo prémiový audiosystém Bose s osmi reproduktory včetně subwooferu. Objem zavazadlového prostoru vzrostl o 25 litrů v porovnání s předchozí generací modelu i20, na celkových 351 litrů.

Nový model zahrnuje také řadu nových asistentů SmartSense v oblasti aktivní bezpečnosti. Zcela nový i20 se díky tomu může pochlubit rozsáhlou bezpečnostní výbavou. Mezi nejdůležitější prvky výbavy patří chytrý tempomat SCC (Smart Cruise Control) propojený s navigačním systémem, který udržuje přiměřenou rychlost jízdy na dálnici, nebo inteligentní asistent pro dodržování rychlostních limitů ISLA (Intelligent Speed Limit Assist), který autonomně přizpůsobuje rychlost jízdy.

Co se týče poháněcích ústrojí, bude zcela nový i20 poprvé nabízen s 48V částečně hybridním systémem. Tato technologie bude k dispozici ve spojení s motory 1.0 T-GDi o výkonu 100 koní nebo 120 koní. Dalším novým prvkem výbavy je inteligentní mechanická převodovka iMT (Intelligent Manual Transmission), která v kombinaci s 48V systémem odpojuje motor od převodovky, jakmile řidič uvolní pedál plynu. Vůz tak může přejít do režimu motorem nebrzděné setrvačné jízdy, v němž se snižuje spotřeba paliva.

Diskuze ke článku
SVN
Podle popisu funkce převodovky si nedovedu představit nač tam je ten lepší startér na 48V. Jak já jsem rád, že mi auto při ubrání "plynu" brzdí a nabíjí baterii téměř až do zastavení

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze