Nová aktualizace pro elektromobily Kia. Pomůže dojezdu a včasnému nabití

Nová aktualizace pro elektromobily Kia. Pomůže dojezdu a včasnému nabití
Fotografie: Kia
  • Navigační systém nově automaticky přidává dobíjecí stanice k důležitým bodům trasy
  • Rozhraní je přehlednější díky pozměněným a novým ikonám
  • K dispozici je i služba vyhledávání hudby Soundhound

Kia dnes představila celou řadu vylepšení u svých vozidel, která těží z bezplatné aktualizace softwaru. Nejvýznamnější je funkce plánování trasy pro elektromobily, která je obsažena v poslední aktualizaci softwaru, kterou Kia připravila pro model EV6 a novou flotilu elektromobilů Niro EV. Jejich řidiči už nemusejí myslet na to, kde během jízdy na delší vzdálenost dobít akumulátor. Navigační systém zjišťuje, kde jsou na trase dobíjecí stanice, a automaticky je přidává do trasy jako důležité body. Řidiči se tedy mohou vydat na dlouhou cestu bez starostí, i když je stav akumulátoru nízký. Systém automaticky rozeznává, jestli stav akumulátoru dostačuje k dojezdu do cíle, a pokud ne, upozorní na to a předloží seznam dobíjecích stanic v okolí. V případě potřeby zahájí vozidlo proces údržby akumulátoru, čímž je zajištěn optimální čas dobíjení.

Navržená trasa vychází z algoritmu, který bere v potaz stav nabití, informace o dobíjecích stanicích a aktuální spotřebu energie, která závisí na mnoha vnějších faktorech, jako jsou terén, povětrnostní podmínky, provoz a styl nebo režim řízení. Aktualizace zajišťuje, aby informace pro plánování jízdy elektromobilu byly udržovány i v případě, že se serverové plánování trasy kvůli problémům s připojením k síti změní na vestavěné plánování. V takovém případě provede systém novou kalkulaci včetně doporučených zajímavých bodů a informací o vzdálenosti. Veškeré údaje se po přepnutí do režimu CCS automaticky aktualizují.

Nová aktualizace také při vyhledávání upřednostňuje často používané dobíjecí stanice. Ty si lze zobrazit v sekci Navigace > Kategorie POI > Dobíjecí stanice > V blízkosti aktuální polohy. Systém zobrazí seznam dobíjecích stanic poblíž aktuální polohy vozidla a určí ty, které řidič v poslední době navštívil několikrát. Údaje o oblíbených dobíjecích stanicích se teď navíc synchronizují mezi hlavní jednotkou (Head Unit) a mobilní aplikací. Funkce plánování trasy už je k dispozici a v budoucnu bude dále zdokonalována formou aktualizací. Funkce plánování trasy pro elektromobily je hlavním prvkem nejnovější aktualizace softwaru Kia a navíc obsahuje několik drobnějších, ale zajímavých upgradů. Patří k nim zpřístupnění služby vyhledávání hudby Soundhound. Tento software identifikuje písničky vysílané v rádiu a stahuje ze serveru jejich názvy a také informace o interpretech a zobrazuje je na hlavní obrazovce.

Nejnovější aktualizace softwaru také představuje nové a vylepšené ikony a symboly. Dále došlo k úpravám struktury menu. K těm patří snadnější navigace v nabídce a lepší viditelnost určitých ikon a dílčích nabídek. Celkově poskytuje tato aktualizace zákazníkům společnosti Kia významné výhody, pokud jde o pohodlí a snadné používání vozidla. Tyto změny jsou k dispozici pro mnoho stávajících modelů Kia ve formě aktualizace softwaru a budou standardní součástí všech nových modelů počínaje EV9.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze