Mitsubishi Outlander PHEV slaví úspěchy po celém světě, a to nejen díky prodejům

Mitsubishi Outlander PHEV slaví úspěchy po celém světě, a to nejen díky prodejům
  • Švýcarsko – 801,1 km na jednu nádrž a jedno dobití
  • USA – Zelené SUV roku
  • Kanada – nejprodávanější plug-in hybrid na trhu

V Evropě se v období od ledna do listopadu 2018 prodalo 21 634 vozů Outlander PHEV. To představuje 22% nárůst oproti stejnému období předchozího roku. SUV ale sbírá úspěchy nejen v Evropě, ale také v zámoří.

Mistr úsporné jízdy: 801,1 km ve Švýcarsku

Někdejší kapitán švýcarských aerolinek a „mistr úsporné jízdy“ Felix Egolf dokázal s Outlanderem urazit plných 801,1 km na jediné dobití s jedinou nádrží paliva. Výsledkem trasy z Rothenburgu do Samnaunu přes rakouský Salzburg s celkovým převýšením 6 000 m byla průměrná spotřeba paliva 5,47 l / 100 km a 1,21 kWh elektřiny na 100 km. Plných 60 % z celkové vzdálenosti dokázal přitom absolvovat výhradně na elektřinu. Přestože nejde právě o typický profil každodenního dojíždění, uvedený výsledek dokládá vysokou technickou vyspělost Outlanderu PHEV, díky níž bez potíží splnil požadavky nové metodiky WLTP s emisemi na úrovni 46 g/km, zatímco mnozí konkurenti byli nuceni se z evropského trhu zcela stáhnout.

Soutěž „Green SUV of the Year“ amerického magazínu

Outlander PHEV na autosalonu v Los Angeles získal nejvyšší uznání v souboji s několika největšími světovými dodavateli a byl oceněn za pozvednutí měřítek ochrany životního prostředí za ceny dostupné spotřebitelům. „Dnešní zájemci o SUV stále více volají po hospodárném cestování s nižšími dopady na životní prostředí, aniž by byli nuceni obětovat styl, pohodlí a požitek z jízdy obecně spojovaný se sportovně užitkovými vozidly,“ uvedl Ron Cogan, redaktor a vydavatel listu Green Car Journal a webu GreenCarJournal.com. „Outlander PHEV tyto potřeby více než dobře naplňuje díky svému pokrokovému, sériově-paralelnímu plug-in hybridnímu pohonu, schopnostem jízdy čistě na elektřinu a mimořádné funkčnosti SUV. S přehledem se mu proto dostalo uznání ‚Green SUV of the Year‘ pro rok 2019.“

Nejprodávanější plug-in hybrid v Kanadě

Hybridní vůz s technologií plug-in poprvé v historii na kanadském trhu dosáhl ročních prodejů přes 5 tisíc vozů a Outlander PHEV se tak stal nejprodávanějším plug-in hybridem v Kanadě. „Kanaďané oceňují skutečnost, že Mitsubishi Outlander PHEV je elektrický model, a výrazně nám tak napomáhá posouvat laťku v tomto odvětví na novou, vyšší úroveň. V Québecu měsíc co měsíc překonáváme prodejní rekordy. Většina zájemců o Outlander PHEV si předtím kupovala SUV nebo jiné vozy pouze se spalovacím motorem. Prostřednictvím prvního cenově dostupného plug-in hybridního SUV na trhu významně pomáháme k přijetí elektrifikovaných vozů ze strany zákazníků. Na to jsme velice hrdí,“ uvedl Tony Laframboise, prezident a generální ředitel společnosti Mitsubishi Motor Sales of Canada.

Technické parametry Mitsubishi Outlander (2018)

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 4 695 × 1 800 × 1 710 mm, 1 935 kg
PohonHybridní (elektřina/benzin), hnaná náprava: 4×4
Výkon155 (99 + 130) kW, , točivý moment: 211 Nm / 3 300 ot/min
Baterie13,8 kWh
Nabíjeníkonektory: CHAdeMO, Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 1,7 l / 100 km
Cena od1 099 000 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze