Lime chce zvýšit volební účast, k volbám do Evropského parlamentu vás sveze zdarma

1
Lime chce zvýšit volební účast, k volbám do Evropského parlamentu vás sveze zdarma
Fotografie: li.me
  • Lime chce povzbudit občany, aby se zapojili do voleb do Evropského parlamentu
  • O následujícím víkendu proto výjimečně nabídne bezplatnou jízdu

Lídr v oblasti udržitelné městské mobility, společnost Lime, chce povzbudit občany Evropské unie, aby se aktivně zapojili do voleb do Evropského parlamentu. Ve spolupráci s celoevropskou iniciativou thistimeimvoting.eu proto během voleb, které se budou konat v pátek 24. května a sobotu 25. května, nabídne svým uživatelům bezplatnou jízdu a zároveň je na cestu k volbám vybaví helmou. Lime tak chce na lidi apelovat, aby k volbám nejen dorazili, ale zároveň si užili zábavnou a bezpečnou jízdu do volební místnosti.

Lime elektrokoloběžky

Lime se postupně stává nedílnou součástí života v evropských městech a aktivně se zapojuje i do společenského dění. Proto se připojil k iniciativě thistimeimvoting.eu, v české mutaci tentokratbuduvolit.eu, jejímž cílem je zvýšit účast ve volbách do Evropského parlamentu. Lime bude v rámci kampaně rovněž vybízet své uživatele, aby se před cestou připojili k závazku #RespectTheRide, jenž má za cíl uživatele koloběžek motivovat k bezpečné jízdě s respektem k okolí.

Doufáme, že se nám podaří lidi povzbudit k tomu, aby v den voleb vyrazili ven a užili si zábavnou, pohodlnou a bezpečnou jízdu do volební místnosti,“ komentuje iniciativu společnosti Brad Bao, CEO a spoluzakladatel Limu. „Je důležité, aby lidé dorazili k volbám, i proto, že volební účast neustále klesá. Při prvních volbách do Evropského parlamentu v roce 1979 dosáhla volební účast 67 %, v roce 2014 již byla jen 43 %. Protože je Lime aktivní součástí života v evropských městech, chceme odvést svůj kus práce a pokusit se přístup k volbám změnit.“

Lime elektrokoloběžky

Steve Clark z iniciativy thistimeimvoting.eu k tomu dodává: „Je skvělé vidět, že se stále více lidí a společností jako Lime snaží letošní důležité volby do Evropského parlamentu podpořit. V návaznosti na nízkou volební účast z poslední doby je potřeba, abychom lidi aktivně nabádali k volbám jít – a pokud tomu iniciativy jako je tato pomohou, tím lépe!

Jak to celé bude fungovat? Stačí si nainstalovat aplikaci Lime a zadat do ní promokód VOTEWITHLIME. Kód pro jízdu zdarma bude v České republice platný v oba volební dny. Možnost se bezplatně svézt k volbám budou moci využít i uživatelé v Rakousku, Belgii, Dánsku, Francii, Německu, Polsku, Portugalsku, Řecku, Španělsku a Švédsku.

Související články
Diskuze ke článku
Vojta Vilímec
Vojta Vilímec
Kód bude jen na jednu jízdu zdarma na jeden uživatelský účet?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze