😢Vypněte si prosím blokování reklam na našem webu.
Náš web je závislý na reklamě. Bez příjmů z reklamy pro vás nemůžeme připravovat články ani videa. Ve vašem prohlížeči máte ale reklamy blokovány.

Krádeže nabíjecích kabelů trápí i Německo. Jaká mají řešení?

3
Krádeže nabíjecích kabelů trápí i Německo. Jaká mají řešení?
Fotografie: Charge and ride
  • Za jeden dobíjecí kabel zloděj obdrží cca 1 250 Kč
  • Škoda na dobíjecí infrastruktuře však dosahuje až 176 tis. Kč

Německo se podle informací webu electrive.net potýká s rostoucím problémem krádeží nabíjecích kabelů na veřejných dobíjecích stanicích. Nedávný případ v Lipsku, kde byl jeden z podezřelých odsouzen k 20 měsícům vězení, poukazuje na rozsah tohoto fenoménu. Pachatelé odřezávají pevně připojené kabely, aby prodali měď, přičemž za jeden kabel mohou získat pouhých 50 eur (cca 1 250 Kč). Škody a opravy však vyjdou provozovatele dobíjecích stanic až na 7 000 eur (až cca 176 tis. Kč) a často trvají několik týdnů, což ztěžuje situaci i řidičům elektromobilů. Krádeže nejsou omezeny pouze na Lipsko, ale postihují i další regiony, jako je například Durynsko či Kolín nad Rýnem. Provozovatelé dobíjecích sítí proto hledají způsoby, jak krádežím zabránit.

Mezi možná řešení patří kamerové systémy, lepší osvětlení, ale i instalace sledovacích zařízení přímo do kabelů. V zahraničí se testují i inovativní přístupy, jako jsou kabely odolné proti proříznutí či alarmové systémy. Krádeže nabíjecích kabelů nejsou jen německým problémem. Podobné incidenty byly zaznamenány na několika místech u nás, ale i v USA a Velké Británii. Vzhledem k rostoucímu počtu elektromobilů je jasné, že bude nutné přijmout účinnější opatření k ochraně dobíjecí infrastruktury, jinak se tento problém bude dále prohlubovat.

Diskuze ke článku
Martin
Martin
Naposledy upraveno: 30. 1. 10:07
Bohužel zlodějská verbež, která není schopna chodit do práce je velký problém. Kradou ale i politici, tak co s tím ?
Michal Opluštil
Michal Opluštil
Naposledy upraveno: 30. 1. 15:06
V Broumově si zase menšina řada sahá na tlačítko STOP a člověk pak musí volat na helplinku Futurego...ooti...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze