Kia EV9 dostala české ceny, už můžete objednávat

Kia EV9 dostala české ceny, už můžete objednávat
Fotografie: Kia
  • Pětimetrové elektrické SUV je vlajkovou lodí nabídky Kia
  • Je sedmimístné, nabízí pohon zadních/všech kol a ultrarychlé nabíjení
  • Nabídka zahrnuje sedmiletou záruku a tříletý bezplatný servis

Kia EV9 nastavuje nová měřítka, protože jako vůbec první elektrické SUV přichází s 800V technologií. Díky ní se na stojanu s výkonem 350 kW nabije z 10 na 80 % SoC za 24 minut a zároveň ve verzi s pohonem zadních kol ujede díky akumulátoru o kapacitě 99,8 kWh až 541 km podle WLTP. Přijíždí také s modelem některých prvků za předplatné, přičemž v rámci zaváděcí nabídky dostane verze s pohonem zadních kol a výbavovou linií Earth Launch Edition půlroční předplatné inteligentního parkovacího asistentu RSPA II zdarma. Pro všechna provedení je pak k mání šest aktualizací OTA během záruky zdarma. K nabíjecí službě Kia Charge fungující i na síti Ionity pak kupující získá nabíjecí bonus až 38 764 Kč a třífázový nabíjecí kabel Typ 2 v ceně 16 047 Kč zdarma.

Základní verze Earth Launch Edition 204 k 4×2 startuje na částce 1 949 980 korun, přičemž v ceně jsou mj. full LED světlomety, solární a akustické čelní sklo, tmavá zadní boční okna, 19" litá kola, samočinné udržování světlé výšky, příprava na tažné zařízení, třízónová klimatizace, bezklíčový či digitální přístup, navigace, on-line služby, head-up displej, samostmívací zpětné zrcátko, koženkové čalounění, masážní a ventilovaná sedadla, výkonná zásuvka 230 V 3,6 kW (V2L), tepelné čerpadlo, soundsystém Meridian se 14 reproduktory, tepelné čerpadlo a ucelený soubor bezpečnostních asistentů, včetně pokročilých typu autonomního brzdění v křižovatce. Jediný příplatek je žádán za barvu, a sice 30 000 Kč za metalickou a 45 000 Kč za matnou.

Podle fotografií se zdá, že Karimu Habibovi a jeho lidem se podařilo stvořit vyvážený a přitom zajímavý tvar, který se zřejmě příliš rychle neokouká

Vrcholnou verzi GT-Line s pohonem všech kol a výkonem 384 k si Kia cení na 2 099 980 Kč, za něž přihazuje adaptivní přední LED světlomety, 21" kola a radary pro zabránění kolizí při parkování nejen vzadu, ale i vpředu a na bocích. Rozšiřuje se také nabídka příplatků o panoramatické střešní okno za 35 000 Kč, dvě relaxační sedadla ve druhé řadě místo třímístné lavice za 18 000 Kč či dvě posuvná a dozadu otočná sedadla ve druhé řadě za 12 000 Kč. V obou posledních případech je součástí také prostorná výsuvná přihrádka včetně stolku ze středové konzole.

Kia EV9 RWD Standard

Rozměry5 010 × 1 980 × 1 755 mm, ? kg
Výkon160 kW
Baterie?
Dojezd (WLTP)? km
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze