Kia e-Niro u řidičů boduje. Vyhrála studii mezi zákazníky J.D. Power 2022

Kia e-Niro u řidičů boduje. Vyhrála studii mezi zákazníky J.D. Power 2022
Fotografie: Vratislav Klega, fDrive.cz
  • Dotazováno bylo více než 8 000 majitelů elektromobilů
  • Nejvyšší příčku Kia e-Niro v J.D.Power slaví už druhým rokem po sobě

Kia e-Niro obsadila nejvyšší příčku mainstreamové kategorie ve studii organizace J.D. Power 2022 zaměřené na zákaznické zkušenosti s elektromobily. Vlastníci vozů Kia již druhým rokem za sebou označili e-Niro za nejlepší elektromobil v rámci mainstreamového trhu. Při určování spokojenosti zákazníků a pravděpodobnosti opětovného nákupu se zástupci J.D. Power dotazovali více než 8 000 majitelů elektromobilů ve Spojených státech se zaměřením na několik klíčových aspektů vč. nákladů spojených s vlastnictvím vozu, kapacity akumulátoru, zákaznických zkušeností, stylu a potěšení z jízdy.

Kia Niro sehrává klíčovou roli v elektrifikační strategii značky Kia, neboť podporuje hladký přechod k udržitelné mobilitě nabídkou nízkoemisních nebo zcela čistých hnacích ústrojí. e-Niro je nejprodávanějším provedením ze tří nabízených variant a od svého uvedení v roce 2017 má v nabídce Kia stále vyšší zastoupení.

Opakovaná vítězství ve studii zákaznické spokojenosti s elektromobily potvrzují vedoucí postavení značky Kia, která se připravuje uvést do roku 2027 další elektrické osobní vozy i modely SUV a MPV napříč několika segmenty. Nabídku čistých elektromobilů Kia obohatila zbrusu nová Kia EV6, která významně přispívá k rostoucím prodejům alternativních pohonů značky,“ uvedl Sean Yoon, prezident a výkonný ředitel společnosti Kia North America, spadající pod Kia America.

Kia e-Niro

Elektromobily hrají v automobilovém světě stále důležitější roli. e-Niro již druhým rokem po sobě získalo ocenění za nejvyšší zákaznickou spokojenost na mainstreamovém trhu s akumulátorovými elektromobily a Kia prokázala svoji schopnost překračovat očekávání majitelů,“ uvedl Brent Gruber, ředitel sekce Global Automotive organizace J.D. Power.

V letošním roce uvede značka Kia novou generaci modelu Niro, která se představí se třemi pohony a to jako hybrid, plug-in hybrid a čistě bateriový elektromobil. V České republice se nové Niro představí v polovině roku 2022.


Kia e-Niro 64 kWh

Rozměry4 375 × 1 805 × 1 560 mm, 1 812 kg
Výkon150 kW
Baterie67,1 kWh, CCS Combo, Mennekes
Dojezd (WLTP)455 km
Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze